Ushqim për qen të vegjël – Mini Adult with Poultry & Krill Nature Protection 500 gr & 2 kg

760.00 L2,780.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear

Ushqimi është i pasur me përbërës natyralë të cilësisë më të lartë, të cilët mund të sigurojnë gjendjen dhe shëndetin e përsosur të qenit tuaj.

Formula pa grurë. Mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të alergjisë ndaj glutenit të grurit.

Një mineral natyral, klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale që rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskular, dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Kibbles krokante të plotësuar me kalcium mund të ndihmojnë në reduktimin e krijimit të gurëve dhe për të mbajtur dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve të shëndetshëm.

Përbërja:

mish pule 38% (i tharë dhe i bluar imët), oriz, misër, yndyrë shpendësh, miell krill (min. 4%), gluten misri, miell peshku, fara liri, bizele, vezë të thata, tul panxhari sheqeri, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1% ), heksametafosfat natriumi, ekstrakt çikore, ekstrakt yucca.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, kalcium (jodate) 220 1,5 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 5 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 20 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 28%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 16%,

hiri i papërpunuar – 5,3%,

fibra të papërpunuara – 1,5%,

kalcium – 0,95%,

fosfor – 0,77%,

kalium – 0,5%,

natriumi – 0,4%,

Acidet yndyrore omega-3 – 0,77 %,

Acidet yndyrore omega-6 – 2,42 %

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

2 kg, 500 gr

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të vegjël - Mini Adult with Poultry & Krill Nature Protection 500 gr & 2 kg

760.00 L2,780.00 L

Shto në shportë