Ushqim për qen të vegjël – Lamb Natures Protection 400 gr & 1.5 kg

670.00 L2,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear
  • Formulë unike, që mund të ndihmojë në heqjen e njollave kafe rreth syve, gojës dhe putrave që shfaqen për shkak të lotëve dhe pështymës.
  • Ky është produkt teknologjikisht i ri, unik me përbërjen e tij cilësore. Produkti ndihmon në ruajtjen dhe zhvillimin e shtresës së bardhë të qenit dhe forcon thelbin e qimeve nga brenda.
  • Qingji më cilësor nga Skocia – si burim kryesor i proteinave shtazore.

Formula e cila përmban përbërës pa gluten mund të ndihmojë në shmangien e çrregullimeve të sistemit tretës dhe reaksioneve alergjike.

Klinoptiloliti dinamik i mikronizuar stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Kap toksinat e prodhuara nga bakteret në traktin tretës dhe stimulon lëvizshmërinë duke lubrifikuar nyjet.

Burimet e proteinave të zgjedhura me kujdes ruajnë përbërjen e duhur të lotëve dhe mbrojnë organizmin e qenit nga proceset inflamatore.

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Burimet superiore të acideve yndyrore Omega-3 – vaji i boragut dhe salmonit – mund të ndihmojnë në ruajtjen e ngjyrës intensive të shtresës dhe gjendjes së përsosur të lëkurës.

Përbërja: oriz, yndyra e shpendëve, elbi, mish qengji (i tharë dhe i bluar imët), izolat i proteinave të sojës, hidroliza i mëlçisë së pulës, vaj salmon, fara liri, tul panxhari i sheqerit, vezë të thata, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), fruktooligosakarid (FOS) , boronicë e thatë, vaj borage, ekstrakt cikore, çaj jeshil, kumak i tharë, ekstrakt i farave të rrushit.

Aditivë/kg:

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, vitaminë C (3a312) – 600 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) – 3b103 mg, jodate kalciumi anhydrous (3b202) – 1,7 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 6 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 25 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 145 mg sodium selenit, 3b801) – 0,25 mg, taurinë (3a370) – 1200 mg, DL-metioninë, teknikisht e pastër (3c301) – 2,5 g.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 21%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 18%,

hiri i papërpunuar – 6,2%,

fibra të papërpunuara – 1,5%,

kalcium – 0,8%,

fosfor – 0,8%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,4%,

omega-3 – 0,56%,

omega-6 – 2,11%.

 

Additional information

Weight 1.5 kg
Sasia

1.5 kg, 400 gr

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të vegjël - Lamb Natures Protection 400 gr & 1.5 kg

670.00 L2,300.00 L

Shto në shportë