Ushqim për qenushë – Core Original Chicken 1500 gr/10 kg

2,200.00 L9,700.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

6 in stock

Clear

I përshtatshëm për këlysh (të rritur deri në 25 kg) deri në 12 muaj

Këlyshët në rritje kanë nevojë për nivele të balancuara të proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve për energji dhe rritje. Wellness CORE Puppy përmban 73% përbërës proteinash me pulë të vërtetë me shije të shkëlqyer si përbërësi i parë që mbështet në mënyrë natyrale energjinë e shëndetshme dhe muskujt e dobët. Me sasi më të ulëta të karbohidrateve dhe frutave, perimeve të shëndetshme dhe superushqimeve të shtuara, Wellness CORE Puppy me të vërtetë siguron që një qenush të ketë fillimin më të mirë në jetë dhe të rritet në potencialin e tij të plotë.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Pulë

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Spinaqi

Burim i shkëlqyer i magnezit dhe hekurit

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Gjel i detit 32% (Gjel i freskët 16%, Gjel i dehidratuar 16%), Pulë 30% (Pulë e dehidratuar 16%, Yndyrë pule 8%, Lëng mishi pule 6%), Bizele, Proteina patate, Tul Panxhar 4%, Farë Liri me yndyrë të Plotë 3 %, Patate të thata, vaj salmoni 1%, celulozë, karrota, mollë, ekstrakt maja (burim manan-oligosakaride) 0,5%, rrënjë çikore e thatë (burim FOS dhe inulin) 0,5%, brokoli, spinaq, domate , Boronica, Boronica, Mente e thatë, Glucosamine Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfat 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenushit (KG) 2-4 Muajsh (gram/dite) 4 – 6 Muajsh (gram/dite) 7 – 9 Muajsh (gram/dite) 10 – 12 Muajsh (gram/dite) 12 – 18 Muajsh (gram/dite)*
1 72 62 51 41
3 165 141 117 93
5 242 207 172 136
10 407 348 288 229
15 552 472 391 311
20 685 599 514 428
25 810 709 607 506 411
30 928 812 698 580 471
35 912 782 651 529
40 720 585
45 708

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 37 g për çdo 170 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,590 kcal/kg ME (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qenushë - Core Original Chicken 1500 gr/10 kg

2,200.00 L9,700.00 L

Shto në shportë