Ushqim për qen – Core Large Breed 10 kg

9,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

999 in stock

I përshtatshëm për qen (26-40 kg) nga mosha 18 muajsh e lart

Qentë e rritur të racës gjigante (>40 kg) nga mosha 2 vjeç e lart

CORE Large Breed ka nivele më të larta të proteinave, glukozaminës dhe kondroitinës për të mbështetur nevojat specifike të qenve të racave të mëdha. Recetat CORE janë krijuar bazuar në filozofinë ushqyese që qentë, bazuar në prejardhjen e tyre primare, rriten me një dietë natyrale të përbërë kryesisht nga mishi. Ushqimi ynë i thatë i qenve pa kokrra dhe i pasur me proteina është i mbushur me proteina premium së bashku me superushqime të pasura me lëndë ushqyese dhe suplemente ushqimore për të siguruar që qeni juaj të ketë gjithçka që i nevojitet.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Pulë

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Vaji i salmonit

Burim natyral i DHA për të mbështetur zhvillimin e trurit dhe syve

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Pulë 57% (Pulë e freskët 25%, pulë e dehidratuar 18%, Proteinë e thatë pule 5%, lëng mishi pule 5%, yndyrë pule 4%), patate të thata, bizele, bizele të ndara, fara liri me yndyrë të plotë, tul panxhari 3%, salmon vaj 2%, karrota, mollë, rrënjë çikore e thatë (burim FOS dhe inulin) 0,5%, ekstrakt maja (burim i manan-oligosakarideve) 0,5%, hidroklorur glukozaminë 400 mg/kg, kondroitin sulfate 300 mg/kg , Brokoli, Spinaqi, Domate, Boronica, Boronica, Yucca Schidigera.

PËRBËRËSIT ANALITIKË

Proteina 31%

Përmbajtja e yndyrës 13%

Fijet e papërpunuara 3,5%

Hiri i papërpunuar 7,0%

Acidet yndyrore Omega-6 1,6%

Acidet yndyrore Omega-3 0,9%

kalcium 1,37 %

Fosfor 0,94 %

Glukozamine 1400 mg/kg

Kondroitin Sulfat 1200 mg/kg

ADITIVËT USHQIMORË (PËR KG):

Vitamina A 14.000 IU, Vitamina D3 1.000 IU, Vitamina E 120 mg, Taurine 1.500 mg, L-Carnitine 150 mg, Zink si sulfat zink, monohidrat 100 mg, hekur si sulfat hekuri, monohidrat 100 kupë sulfat, bakër 100 mg si ,5 mg, mangan si sulfat mangan, monohidrat 5,0 mg, jod si jod kalciumi, anhidrat 1,5 mg.

ADITIVËT TEKNIKË (PËR KG):

Me antioksidantë natyralë.

Enterococcus faecium NCIMB 4b1705, 109 cfu – Ndihmon në vendosjen, ruajtjen dhe rivendosjen e ekuilibrit bakterial brenda traktit të zorrëve të qenve.

Bentonit (montmorillonite) 1.200 mg.

ADITIVËT SHQISËRORË (PËR KG):

Me shije (ekstrakt rozmarine, ekstrakt i farave të rrushit, ekstrakt i shafranit të Indisë, vaj grejpfrut i shprehur, vaj i gjetheve të karafilit) 300 mg.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenit (KG) Gram/Ditë
25 – 30 356 – 409
31 – 35 419 – 459
36 – 40 469 – 507
41 – 45 517 – 554
46 – 50 563 – 600
51 – 55 608 – 644
56 – 60 653 – 687
61 – 65 696 – 730
66 – 70 738 – 772
71 – 75 780 – 813
76 – 80 821 – 853

 

1 filxhan = 105 g

AKTIVITET NORMAL: 30-60 minuta ushtrime ditore | AKTIVE: 1 orë ose më shumë ushtrime ditore

QEN MBI 80 KG: Shtoni 26 g për 5 kg shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 52 g për çdo 170 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,450 kcal/kg energji të metabolizueshme, si bazë e ushqyer.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

 

 

Additional information

Weight 10 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Core Large Breed 10 kg