Suplement për qen/mace-RelaxGreen 48 Tableta

2,800.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

SKU: RG48TA Categories: , , ,

INDIKACIONE Reduktimi i stresit dhe ankthit tek qentë dhe macet, në problemet e sjelljes, lëvizjet, vizitat tek veterineri, udhëtimet etj. Mbështetje në proceset e trajnimit dhe modifikimit të sjelljes.

RelaxGreen nxit relaksimin tek qentë dhe macet dhe kontrollon ankthin dhe stresin

Është formuluar me ekstrakte të standardizuara bimore dhe substanca me origjinë natyrore për të mbështetur mirëqenien mendore dhe emocionale të qenve dhe maceve pa prodhuar qetësues. Parandalon gjendjet e ankthit dhe stresit që lidhen me problemet e sjelljes në këto kafshë.

Kombinimi i përbërësve të tij vepron në mënyrë sinergjike dhe në rrugët e ndryshme të mundshme të relaksimit të sistemit nervor.

PËRBERJA:

GABA, ekstrakt i thate i rrenjes se Ashwagandha (Withania somnifera) (≥2,5% withanolidos), L-teanina (nga ekstrakti i thatë i çajit jeshil Camellia sinensis), ekstrakt i thatë i lules së pasionit (Passiflora incarnata) (4% flavonoides), ekstrakt i thatë i melises (Melissa officinalis) (2,5% ácido rosmarínico) dhe ekstrakt i thatë i murrizit te bardhe (Crataegus oxyacantha), vitamina B1, B3 dhe B6.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

GABA (acido ɣ-aminobutírik): Është një aminoacid jo proteinik i pranishëm natyrshëm në sistemin nervor të gjitarëve dhe është përgjegjës për frenimin ose relaksimin e tij, duke ofruar relaksim dhe qetësi.

Passiflora incarnata: njohur zakonisht si lule pasioni. Është një bimë me veti anksiolitike dhe qetësuese. Flavonoidet e tij aktivizojnë GABA dhe pengojnë rimarrjen e tij.

Crataegus oxyacantha: murrizi vepron në sinergji me Passiflora, duke rritur veprimin e saj. Ndihmon në parandalimin e stresit dhe ankthit dhe përmirëson cilësinë e gjumit.

Melissa officinalis: bimë që mbështet veprimin e GABA, duke e lejuar atë të qëndrojë në sistemin nervor për më gjatë duke frenuar enzimën që e metabolizon atë.

Withania somnífera: i njohur si Ashwagandha ose xhensen indian, ai gjithashtu funksionon duke mbështetur veprimin e GABA. Në këtë rast, aktivizimi i receptorëve të tij, përveç reduktimit të kortizolit në gjak, një hormon stresi. Ndihmon në përshtatjen ndaj situatave që mund të përbëjnë një sfidë për kafshën dhe, për rrjedhojë, përmirëson rezistencën e saj ndaj stresit. Shumë i dobishëm për kafshët që janë në proces trajnimi ose mësimi.

L-teanina: Është një aminoacid që gjendet natyrshëm në çajin jeshil. Promovon relaksimin dhe reduktimin e stresit pa prodhuar qetësues dhe, nga ana tjetër, përmirëson njohjen, kjo është arsyeja pse është një mbështetje për të ndihmuar në proceset e modifikimit të sjelljes. Ai rrit nivelet e GABA, serotoninës dhe dopaminës në tru dhe konkurron me acidin glutamik në nivelin e trurit, i cili është ngacmues.

Vitaminat e grupit B:të nevojshme për funksionimin e duhur të trurit dhe neurotransmetuesve

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: perdorni 1 tabletë për çdo 10 kg peshë ose 3 ml për çdo 5 kg peshë, një herë në ditë. Nëse është e nevojshme, mund të perdoret dy herë në ditë. Nëse parashikohet një ngjarje stresuese (udhëtim, vizitë, zhurmë e tepërt, etj.), jepni një orë përpara saj. Mund të administrohet vazhdimisht, për periudha të gjata, nëse është e nevojshme. Konsultohuni me një profesionist veterinar për administrime të gjata. Siguroni gjithmonë ujë të freskët në dispozicion të kafshëve.

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Suplement për qen/mace-RelaxGreen 48 Tableta

2,800.00 L