Ushqim për mace-Profine Kitten 300gr/2kg/10kg

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

This product is currently out of stock and unavailable.

Ushqimi i plotë – Përbërja:

pulë 42% ( pulë e tharë 26%, pulë e gatuar 16%), misër, oriz 14% ,yndyrë e pulës (e ruajtur me tokoferolë të përzierë, një burim i vitaminës E) 12%, mëlci pule e hidrolizuar 2%,karkaleca 1.5%, mollë e tharë, maja birre , alga deti 0.5%, përzierje bimore (koper,borzilok,sherebele) 0.02%, rrënjë çikore (burimi i mannan-oligosakarideve) 0.016%, frukto-oligosakaride 0.013%, ekstrakt Yucca Schidigera 0.009%.

Shtesat ushqimore në 1 kg:

vitaminë A (3a672a) 20,000 IU, vitaminë E (alfa-tokoferol) (3a700) 600 mg, vitaminë D3 (E671) 800 IU, vitaminë C (E3a312) 200 mg, taurinë (3a370) 2,200 mg, klorur kolinë (3a890) 1,900 mg, biotinë (3a880) 1.8 mg, niacinë (3a314) 45 mg, pantotenat kalciumi (3a841) 6 mg, vitaminë B12 (cianokobalamin) 0,035 mg, vitaminë B2 (riboflavinë) 4,5 mg, vitaminë B1 (3a820) 6 mg, vitaminë B6 (3a831) 2.6 mg, acid folik (3a316) 0.8 mg, hekur (E1) 50 mg, jod (3b201) 3.8 mg, bakër organik (E4) 12 mg, zink organik (E6) 150 mg, mangan organik (E5) 55 mg, selen organik (3b8.10) 0.2 mg, L-karnitinë (3a910) 60 mg, L-argininë 10 (3c3.6.1) 11 mg, DL-metioninë (3c301) 15 mg, L-lizinë (3.2.3) 11 mg

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar 37.0%, përmbajtje dhjami 19.0%, fibra e papërpunuar 1.8%, lagështirë 10%, hirit i papërpunuar 7.0%, kalcium 1.5%, fosfor 1.1%, natrium 0.2%, magnez 0.09%, Omega-3 0.28%, Omega-6 2.50 % ME: 4,050 kcal / kg.

Udhëzues për ushqyerjen:

Marrja ditore e lëndëve ushqyese në një orar fiks të të ushqyerit luan një rol kritik në shëndetin e koteles suaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqim (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një kotele, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me lëng mishi. Përdorni tryezën e ushqimit në pako për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën dhe peshën e synuar të koteles suaj. Mbajeni kotelen tuaj me kushte të mira dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojës dhe përqafimeve.

 

Additional information

Madhesia

, ,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

ushqim per mace-profine-cat-kitten

Ushqim për mace-Profine Kitten 300gr/2kg/10kg