Ushqim për mace – Core Adult Ocean Salmon 300 gr/1750g

950.00 L3,000.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

Clear

I përshtatshëm për të gjitha macet e rritura mbi 1 vjeç.

Ushqimi natyral pa kokrra dhe i pasur me proteina. Kjo recetë e pasur me lëndë ushqyese ndihmon në ruajtjen e shëndetit, peshës dhe jetëgjatësisë optimale për macet. Me 51% përbërës proteinash me cilësi të lartë në një recetë natyrale, të plotë dhe të ekuilibruar, së bashku me një përzierje unike perimesh të shëndetshme, superushqime, botanike dhe suplemente ushqyese, Wellness CORE Ocean ushqen shpirtin mishngrënës të të gjitha maceve, ndërkohë që u jep atyre një vakt që do ta pëlqejnë. Si një recetë pa shpendë, kjo formulë është e përkryer për macet që kanë nevojë për burime alternative të proteinave ose për macet e ndjeshme që nuk mund të hanë përbërës të shpendëve.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Salmon

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Bizele

burim i shkëlqyer i proteinave dhe fibrave

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Salmon 26% (Salmon i freskët 16%, Miell Salmon 10%), Bizele, Proteina patate, Miell Tuna 11%, Miell Harenge 10%, Vaj Rape, Patate të Thata, Farë Liri me Yndyrë të Plotë, Pulp Panxhar 3%, Vaj Salmon 2% , Proteina e peshkut të thatë 2%, Celulozë, Rrënja e tharë e çikores 0.5%, Boronica e kuqe, Leshterik i thatë, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e maces
(KG)
Gram/Dite
2-3 45-58
3-5 58-82
5-7 82-103

 

1 filxhan = 100 g

MACE MBI 7 KG: Shtoni deri në 25 g për çdo 1 kg peshë trupore shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 25 g për çdo 85 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,589 kcal/kg (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për mace - Core Adult Ocean Salmon 300 gr/1750g

950.00 L3,000.00 L

Shto në shportë