Ushqim për mace-Profine Sterilised 300gr/2kg/10kg

350.00 L1,700.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

988 in stock

Clear

Ushqimi i plotë – Përbërja:

pulë 38% ( pulë e tharë 24%, pulë e gatuar 14%), oriz 25% , miser, mollë e tharë,  yndyrë e pulës (e ruajtur me tokoferolë të përzierë) 5%, mëlci pule e hidrolizuar 2%,karkaleca 1.5%, maja birre, vaj salmoni 1%,klorid sodium 1% ,alga deti 0.5%, përzierje bimore (koper,borzilok,sherebele) 0.02%, rrënjë çikore (burimi i mannan-oligosakarideve) 0.015%, frukto-oligosakaride 0.012%, ekstrakt Yucca Schidigera 0.008%.

Shtesat ushqimore në 1 kg:

vitaminë A (3a672a) 19,000 IU, vitaminë E (alfa-tokoferol) (3a700) 600 mg, vitaminë D3 (E671) 700 IU, vitaminë C (E3a312) 150 mg, taurinë (3a370) 2,000 mg, klorur kolinë (3a890) 1,800 mg, biotinë (3a880) 1.5 mg, niacinë (3a314) 40 mg, pantotenat kalciumi (3a841) 5 mg, vitaminë B12 (cianokobalamin) 0,03 mg, vitaminë B2 (riboflavinë) 4 mg, vitaminë B1 (3a820) 5 mg, vitaminë B6 (3a831) 2.5 mg, acid folik (3a316) 0.7 mg, hekur (E1) 40 mg, jod (3b201) 3.5 mg, bakër organik (E4) 10 mg, zink organik (E6) 140 mg, mangan organik (E5) 50 mg, selen organik (3b8.10) 0.2 mg, L-karnitinë (3a910) 50 mg, L-argininë 10 (3c3.6.1) 10 mg, DL-metioninë (3c301) 14 mg, L-lizinë (3.2.3) 10 mg

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar 33.3%, përmbajtje dhjami 11.0%, fibra e papërpunuar 2.5%, lagështirë 10%, hiri i papërpunuar 8.8%, kalcium 1.0%, fosfor 0.8%, natrium 0.9%, magnez 0.04%, Omega-3 0.17%, Omega-6 1.30 % ME: 3,500 kcal / kg.

Udhëzues për ushqyerjen:

Marrja ditore e lëndëve ushqyese në një orar fiks të të ushqyerit luan një rol kritik në shëndetin e maces suaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqim (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një mace, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me lëng mishi. Përdorni tryezën e ushqimit në pako për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën dhe peshën e synuar të maces suaj. Mbajeni macen tuaj me kushte të mira dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojës dhe përqafimeve.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

, ,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

Komente

Ende nuk ka komente.

Informacion per shitesin

  • Emri i dyqanit Petline
  • Shitësi: Petline
  • Address:
  • No ratings found yet!

Menuja kryesore

Ushqim për mace-Profine Sterilised 300gr/2kg/10kg

350.00 L1,700.00 L

Shto në shportë