Ushqim për qen – Core Ocean Salmon 1800 gr/10 kg

2,600.00 L10,000.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

996 in stock

Clear

Pa drithëra dhe i pasur me proteina, Wellness CORE Ocean përmban salmon të freskët si përbërësin numër 1. Kjo recetë natyrale është e mbushur me proteina shtazore me cilësi të lartë, së bashku me një përzierje unike të perimeve dhe superushqimeve të shëndetshme, botanike dhe suplementeve ushqyese, duke lënë jashtë mbushësit dhe drithërat. Si një recetë pa shpendë, kjo formulë është e përkryer për qentë që kanë nevojë për burime alternative të proteinave ose për kafshët shtëpiake të ndjeshme që nuk mund të hanë përbërës të shpendëve.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Salmon

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Tuna

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Salmoni 32% (Salmoni i freskët 16%, Salmon i Dehidratuar 16%), Bizele, Tun i Dehidratuar 13%, Patate të Thata, Vaj Rape, Proteina patate, Tul Panxhar 3%, Farë Liri me Yndyrë të Plotë, Vaj Salmon 2%, Celulozë, Karrota, Mollë, rrënjë çikore e thatë (burim FOS dhe inulin) 0,5%, Ekstrakt maja (burim i manan-oligosakarideve) 0,5%, Brokoli, Spinaq, Domate, Boronica, Boronica, Glukozamin Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfate 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenit (KG) Gram/Ditë
2 – 5 53 – 104
5 – 10 104 – 176
10 – 15 176 – 238
15 – 20 238 – 296
20 – 35 296 –  450
35 – 45 450 –  543
45 – 55 543 – 631

 

1 filxhan = 105 g

AKTIVITET NORMAL: 30-60 minuta ushtrime ditore | AKTIVE: 1 orë ose më shumë ushtrime ditore

QEN MBI 60 KG: Shtoni 25 g për 5 kg shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 50 g për çdo 170 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,520 kcal/kg ME (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Core Ocean Salmon 1800 gr/10 kg

2,600.00 L10,000.00 L

Shto në shportë