Ushqim për qen – Core Adult Original Chicken 1500 gr

2,200.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

998 in stock

Ideale për qentë e rritur më të vegjël që peshojnë më pak se 12 kg, Wellness CORE Small Breed Original është një recetë natyrale që i jep qenit të racës së vogël gjithçka që i nevojitet. Me gjelin e freskët si përbërësin numër 1, kjo recetë natyrale është e mbushur me proteina të mishit me cilësi të lartë për një shije të mrekullueshme që e pëlqen edhe qeni më i zhurmshëm. Një përzierje unike e perimeve dhe superushqimeve të shëndetshme, botanike dhe suplemente ushqimore ofrojnë ushqim të avancuar të përshtatur në një kërpudha të vogël, krokante që është madhësia perfekte për gojët e vogla.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Gjel Deti

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Spinaqi

Burim i shkëlqyer i magnezit dhe hekurit

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Gjel i detit 32% (gjel i freskët 16%, Gjeli i dehidratuar 16%), Pulë 30% (Pulë e dehidratuar 16%, Yndyrë pule 8%, Lëng mishi pule 6%), Bizele, Proteina e patates, Tul i panxharit 4%, Farë Liri me yndyrë të Plotë, Patate të thata, vaj salmon 1%, celulozë, karrota, mollë, ekstrakt maja (burim manan – oligosakaride) 0,5%, rrënjë çikore e thatë (burim FOS dhe inulin) 0,5%, brokoli, spinaq, domate, boronica , Boronica e kuqe, Mente e thatë, Glucosamine Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfat 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenit (KG) Gram/Dite
1 – 2 32 – 54
2 – 4 54 – 91
4 – 6 91 – 123
6 – 8 123 – 152
8 – 10 152 – 180
10 – 12 180 – 207

 

1 filxhan = 115 g

AKTIVITET NORMAL: 30-60 minuta ushtrime ditore | AKTIVE: 1 orë ose më shumë ushtrime ditore

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 14 g për çdo 2 lugë gjelle. e ushqimit të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,590 kcal/kg (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

 

Additional information

Weight 1.5 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Core Adult Original Chicken 1500 gr