Dog Food – Adult Salmon Hypoallergenic Natures Protection 1.5 kg & 10 kg

1,860.00 L10,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

999 in stock

Clear
  • E bërë nga salmon norvegjez me cilësi të lartë.
  • Pa kokrra dhe gluten – për qentë me sistem të ndjeshëm tretës.
  • I plotësuar me vaj salmon, veçanërisht i pasur me acide yndyrore të dobishme omega-3 dhe omega-6, të rëndësishme për kujdesin e palltos dhe lëkurës.
  • Pa përbërës me bazë drithi që mund të shkaktojnë reaksione alergjike. I përshtatshëm për kafshët shtëpiake me sistem të ndjeshëm tretës sepse ky lloj ushqimi nuk rëndon aparatin tretës.

I plotësuar me MicroZeoGen – klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike që mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe përmirësimin e marrjes së vitaminave dhe lëndëve ushqyese.

Klinoptiloliti i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Acidet yndyrore esenciale Omega-3 dhe vitaminat kombinohen për të ndihmuar në reduktimin e rrudhave të lëkurës dhe për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe elastike.

Ushqim i plotë, i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale rezulton në produkte shumë të tretshme dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskular, dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Përbërja: salmon 40% (i tharë dhe i grirë imët), tul i tharë i patates, bizele, yndyrë shpendësh, tul panxhari i sheqerit, vaj salmon, fara liri, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), celulozë, frukto-oligosakarid (FOS), ekstrakt yucca, kumak i tharë (burim i luteinës).

Aditivë/kg:

Aditivë ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 1 mg, biotinë (3a880) – 1 mg, 1 mg, . ) – 35 mg, vitaminë B6 (3a831) – 3 mg, vitaminë B1 – 3 mg, vitaminë B12 – 0,05 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, jodate kalciumi anhidrik (3b202) – 1, 5 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 5 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 20 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 24%,

vaj i papërpunuar dhe yndyrna – 14%,

hiri i papërpunuar – 9%,

fibra të papërpunuara – 3,5%,

kalcium – 1,2%,

fosfor – 0,9%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,4%,

omega 3 – 0,45%,

omega 6 – 2,51%.

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

1.5 kg, 10 kg

Be the first to review “Dog Food – Adult Salmon Hypoallergenic Natures Protection 1.5 kg & 10 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Food - Adult Salmon Hypoallergenic Natures Protection 1.5 kg & 10 kg

1,860.00 L10,500.00 L

Add to Cart