Dog Snack – White Hypoallergenic & Digestive Care Nature’s Protection 110 gr

580.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

In stock

ME KITOSAMINË

Për të ruajtur funksionin e mëlçisë

Kitozamina rekomandohet shpesh nga veterinerët për të ruajtur funksionin e shëndetshëm të mëlçisë tek kafshët shtëpiake. Ai nxirret nga guacat e peshkut premium të zgjedhur me kujdes, dozat e tij ditore ndihmojnë jo vetëm për të parandaluar sëmundjet e mëlçisë, por edhe për të siguruar funksion të mirë urinar.

Me salmon

Burimi kryesor dhe lehtësisht i tretshëm i proteinave më cilësore është salmoni. Për shkak të burimeve të përzgjedhura me kujdes të proteinave, këto ushqime të shijshme janë të përshtatshme dhe për kafshët shtëpiake me sistem tretës të ndjeshëm.

ZINK I SHTUAR

Mbrojtja e qelizave

Zinku mbron qelizat nga dëmtimi oksidativ, ndihmon në ruajtjen e shikimit normal. Ky mikroelement, i cili është i nevojshëm për funksionimin normal të të gjitha qelizave të organizmit të kafshës, është veçanërisht i rëndësishëm për sistemin imunitar. Zinku ndihmon në përditësimin e qelizave dhe mbështet aktivitetin e duhur hormonal.

QEN ME GEZOF TE BARDHE

Formula speciale

Prodhuar në përputhje me një formulë të veçantë RCE (Red Coat Enhancer), kështu që mund të ndihmojë në mbrojtjen dhe nxjerrjen në pah të pigmentit të bardhë të gezofit.

ME MINERAL MicroZeoGen

I plotësuar me një mineral natyral, klinooptilolit të mikronizuar dinamikisht, i cili stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së tij të veçantë, mund të ndihmojë në eliminimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Vaji i salmonit stimulon prodhimin e kolagjenit, forcon imunitetin dhe ruan lëkurën dhe shtresën e shëndetshme.

Zinku është veçanërisht i rëndësishëm për sistemin imunitar, ndihmon qelizat të rigjenerohen dhe ruan aktivitetin e duhur hormonal.

Alga deti promovon zhvillimin e mirë të trurit dhe shikimit dhe është një burim i shkëlqyer i hekurit.

Përbërja: salmon min. 24 % (të thata dhe të bluara imët), thekon patate, niseshte patate e paraxhelatinizuar, miell pendësh të hidrolizuar, sorbitol, glicerinë, shurup glukoze, maja birre (5,4 %), fibra bizele, vaj salmon (2 %), kitozamine (nga ujore kafshë) (1 %), klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1 %), fruktooligosakaride (FOS) (0,9 %), kumak i tharë (0,02 %).

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë – temperatura nuk duhet të kalojë +25 ⁰C.

 

Additional information

Weight 0.1 kg
Be the first to review “Dog Snack – White Hypoallergenic & Digestive Care Nature’s Protection 110 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Snack - White Hypoallergenic & Digestive Care Nature's Protection 110 gr

580.00 L

Add to Cart