Dog Cat Supplement-VitalGreen 20 ml

1,400.00 L2,800.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

INDIKACIONE Indikohet për qentë dhe macet që kanë nevojë për furnizim shtesë me lëndë ushqyese, për shkak të gjendjeve të mungesës, rikuperimit, ushqyerjes së pamjaftueshme ose që paraqesin ulje të oreksit.

VitalGreen përbëhet nga përbërës me origjinë natyrale që ofrojnë një sasi të madhe të lëndëve ushqyese, të tilla si aminoacide esenciale, vitamina dhe elementë gjurmë.

VitalGreen përmban, nga njëra anë, dy përbërës shumë të pasur me vitamina, minerale dhe acide yndyrore dhe, nga ana tjetër, rrit oreksin për të rikthyer vitalitetin e qenve dhe maceve dhe inkurajon ushqimin e tyre vullnetar kur është e nevojshme.

PËRBERJA:

Maja birre, pelte mbretërore e tharë në ngrirje, ekstrakt i thate: Fenogreco (Trigonella foenum-graecum), Ekstrakt i thatë i gjembaçit të qumështit (Sylibum marianum) (≥80% silimarina; ≥30% silibina e isosilibina).

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Maja birre: Vjen nga një kërpudhë njëqelizore e quajtur Saccharomyces cerevisiae. Ai përmban një sasi të madhe proteinash dhe është i pasur me vitamina të grupit B (B1, B2, B3, B5, B6, B7 dhe B9), të rëndësishme për sistemin imunitar të kafshëve dhe antioksidantë. Këto lëndë ushqyese nxisin lëkurën, thonjtë, flokët e shëndetshëm dhe përfitimet në organet vitale si mëlçia. Është i pasur me minerale (selen, kalium, krom, hekur, zink dhe magnez), të cilat janë thelbësore për organizmin, parandalimin e anemisë dhe për një shëndet të mirë të përgjithshëm të qenit apo maces.

Pelte Mbreterore: Ai u jep kafshëve energji dhe vitalitet, falë përmbajtjes së lartë të vitaminave, lipoproteinave, enzimave dhe mineraleve, pasi konsiderohet si ushqimi më i koncentruar në natyrë. Është një antioksidant dhe rrit rezistencën ndaj infeksioneve nga agjentët e jashtëm, forcon flokët, favorizon tretjen (rekomandohet te kafshët me oreks të dobët) dhe parandalon inflamacionin

Farat e gjembaçit të qumështit: përmirëson detoksifikimin e trupit për të lejuar përthithjen më të mirë të lëndëve ushqyese në nivelin e zorrëve. Përveç kësaj, është një antioksidant i mirë, duke mbështetur pelte mbretërore.

Fenogreku:përmban albuminë, yndyrë dhe karbohidrate, për këtë arsye konsiderohet një fortifikues. Mbron mukozën e tretjes dhe përmirëson oreksin.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rruge orale.

Mënyre përdorimi: perdorni 5 ml çdo 10 kg peshë, dy herë në ditë. Për përdorim afatgjatë rekomandohet konsultimi me një profesionist veterinar. Siguroni gjithmonë ujë të freskët në dispozicion të kafshëve.

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog Cat Supplement-VitalGreen 20 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Cat Supplement-VitalGreen 20 ml

1,400.00 L2,800.00 L (-50%)

Add to Cart