Dog/Cat Supplement-LaxaGreen 100gr

700.00 L1,400.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1 in stock

INDIKACIONE Ai përmban lëvozhgë Psyllium, një përbërës krejtësisht natyral, i cili lehtëson funksionimin e duhur të zorrëve. Indikohet në rastet e kapsllëkut të lehtë, akut ose kronik, problemeve të gjëndrave anale, eliminimit të topave të qimeve te macet etj.

PËRBERJA:

Lëvozhgë psyllium (Plantago ovata) ne pluhur 100 g.

LaxaGreen favorizon kalimin intestinal tek qentë dhe macet.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Lëvorja e psiliumit: është një fibër e tretshme që rritet në madhësi kur hidratohet. Për këtë arsye, rrit volumin e jashtëqitjes për të favorizuar evakuimin e tij, duke ndihmuar në rastet e kapsllëkut të lehtë, eliminimin e topave të flokëve dhe problemet e gjëndrave anale. Mucilaga e saj vepron si lubrifikant, duke lehtësuar kalimin intestinal

Është një fibër ngopëse, kështu që mund të jetë e dobishme në rastin e kafshëve që duhet të reduktojnë marrjen e tyre për shkak të obezitetit.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: perdorni një lugë matëse për çdo 5-10 kg peshë trupore, e holluar në ujë në raportin 1:10, një herë në ditë ose dy, sipas nevojës, me stomakun bosh. Nëse kafsha e refuzon, jepeni së bashku me ushqimin. Nëse dëshironi ta administroni me shiringë, jepeni menjëherë pas përzierjes me ujë për të shmangur xhelin. Nëse jeni duke marrë suplemente ose medikamente të tjera, merrni këtë marrje përpara gëlltitjes së Psyllium, pasi mund të ulë përthithjen e tij (ndani 2 orë nga marrja e ilaçit nga administrimi i LaxaGreen). Nuk përmban konservues apo ngjyrues. Siguroni ujë, gjithmonë në dispozicion të kafshëve.

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Supplement-LaxaGreen 100gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Supplement-LaxaGreen 100gr

700.00 L1,400.00 L (-50%)

Add to Cart