Cat Food-Prima Fish with Jelly 85 gr

200.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

SKU: 8P9223 Categories: , Tags: ,

Filetot janë 88% mish dhe lëndë e parë me bazë shtazore. Përveç kësaj, receta është pa sheqer dhe pa drithëra, nuk përmban misër, sojë ose përbërës të modifikuar gjenetikisht.

Macet duhet të marrin hidratimin që u nevojitet kryesisht nga ushqimi, prandaj ushqimet që përmbajnë në mënyrë natyrale shumë lëngje, janë shumë të përshtatshme si ushqim i plotë. Biotina dhe zinku i shtuar kujdesen për mirëqenien e gëzofit dhe thonjve. Përbërja e ekuilibruar e aminoacideve mbështet mirëqenien dhe vitalitetin e maces suaj.

Të ushqyerit e një mace është një formë arti, dhe kjo është arsyeja pse ky produkt përmban fileto që janë formësuar për t’iu përshtatur gojës së një maceje.

Përbërja:

88 % mish dhe derivate shtazore në fileto (min. 11 % peshk), vajra bimore dhe yndyrna shtazore, fibra (0,4 % inulinë), minerale. Raporti lëng mishi/filetë 50/50.

Përbërësit Analitikë:

Proteina e papërpunuar 9%, yndyrë e papërpunuar 6%, hiri i papërpunuar 2%, lagështi 82%, fibër bruto 0.5%, kalcium 0.25%, fosfor 0.2%, natrium 0.1%.

Aditivë ushqimorë për 1 kg:

Vitamina D3 (3a671) 160 IU, vitamina E (3a700) 100 mg, taurinë (3a370) 520 mg, biotinë (3a880) 0.1 mg, zink (3b605) 10 mg, mangan (3b502) 2 mg2 mg, jod 301. , bakër (3b405) 1,2 mg.

Udhëzues për ushqim:

Shërbejeni në temperaturë ambienti. Mbani gjithmonë në dispozicion ujë të pijshëm të freskët.

Be the first to review “Cat Food-Prima Fish with Jelly 85 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Cat Food-Prima Fish with Jelly 85 gr

200.00 L

Add to Cart