Dog/Cat Supplement-RenalGreen 50 ml

950.00 L1,900.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

INDIKACIONE Kafshët me insuficiencë akute ose kronike të veshkave, nefrit dhe helmim që dëmtojnë veshkat.

RenalGreen Përmban përbërës me origjinë natyrale për restaurimin dhe mirëmbajtjen e shëndetit të veshkave tek qentë dhe macet. Ofron lëndë ushqyese të nevojshme për kafshët me nevoja të veçanta për veshka dhe ndihmon në procesin e detoksifikimit.

Përbërësit e tij janë përzgjedhur për të vepruar në mënyrë specifike në funksionet e veshkave, duke i mbështetur dhe përmirësuar ato, përveç korrigjimit të disbalancave që rrjedhin nga ulja e funksionit të veshkave.

Cordyceps sinensis është një përbërës për t’u theksuar, pasi është një kërpudha e përdorur në mjekësinë kineze, por pak e përdorur në kafshë. Ka shumë veti për të mbështetur shëndetin e kafshëve me probleme me veshkat dhe për të rritur energjinë e tyre.

PËRDORIMI:

Në zgjidhje orale:

Cordyceps pluhur sinepsis, Ekstrakt i thate boronice (Vaccinium myrtillus), Lespedeza capitata dhe Hither Jeshile (Urtica dioica), pektine molle, Pelte mbreterore e tharë në ngrirje, Omega 3 (vaj sardenje dhe skumbri)dhe ekstrakt i thate murrizi te bardhe (Crataegus oxyacantha), vitamina B6, B9   dhe B12.

PËRBËRJA:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: perdorni 1 tabletë një herë në ditë. për 10 kg ose 2,5 ml për 5 kg në tretësirë ​​orale. Mund të perdoret për periudha të gjata kohore vazhdimisht nën mbikëqyrjen e një profesionisti veterinar.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

 Lespedeza capitata: bimë që mbështet funksionin e veshkave për eliminimin e uresë në trup.

Crataegus pinnatifida: murrizi ruan vlerat normale të presionit të gjakut.

Urtica dioica: bimë që mbështet Lespedezën në eleminimin e lëngjeve, pa eliminuar elektrolitet, duke qenë gjithashtu shumë e pasur me minerale.

Cordyceps sinensis: është një kërpudhe e përdorur në mjekësinë tradicionale kineze. Ndihmon në funksionimin normal të veshkave dhe ruan shëndetin e saj. Ofron vitalitet dhe lufton radikalet e lira.

Vaccinium myrtillus: Boronica përmban antocianozide, si antioksidantë. Parandalon dëmtimin oksidativ të veshkave dhe infeksionet e traktit urinar për shkak të mungesës së përqendrimit në urinë.

Pelte Mbreterore: siguron energji, stimulon mbrojtjen dhe oreksin, i cili është i nevojshëm te kafshët me sëmundje të veshkave, pasi është i zvogëluar..

Omega 3: Ato janë acide yndyrore thelbësore që veprojnë si mbrojtës të veshkave, parandalues ​​të inflamacionit dhe antioksidantë. Ato ndihmojnë në ruajtjen e funksionit të veshkave. Ky kontribut i EPA dhe DHA tek macet është i rëndësishëm, pasi ato nuk mund t’i sintetizojnë ato vetë. Ato vijnë nga vaji i peshkut, në mënyrë që të asimilohen lehtësisht nga qentë dhe macet.

Pektina e molles: Kjo fibër është një probiotik që shërben si ushqim për bakteret e zorrëve që janë përgjegjëse për metabolizmin e uresë në trup dhe, në këtë mënyrë, ndihmojnë në uljen e niveleve të saj në gjak, duke rritur ekskretimin e saj me feçe. Përveç kësaj, kjo fibër e fermentueshme ndihmon në rregullimin e çrregullimeve të tretjes që shoqërojnë sëmundjet e veshkave.

Vitaminat e grupit B: për të parandaluar gjendjet e mungesës dhe aneminë, pasi vitaminat e tretshme në ujë humbasin më shumë në rastet e rritjes së diurezës dhe mungesa e tyre çon në uljen e oreksit. Kontributi i tij i jashtëm rikthen oreksin dhe në këtë mënyrë përmirëson shëndetin e qenve dhe maceve.

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Supplement-RenalGreen 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Supplement-RenalGreen 50 ml

950.00 L1,900.00 L (-50%)

Add to Cart