Cat Supplement-UroGreen 50 ml

1,700.00 L2,300.00 L (-26%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

UroGreen Cat promovon një sistem urinar të shëndetshëm tek macet, në mënyrë natyrale. Përmban ekstrakte bimore të cilësisë së lartë dhe substanca me origjinë natyrale për të promovuar një gjendje të mirë të traktit urinar të maceve. Në zhvillimin e saj kemi marrë parasysh veçoritë e maces në zhvillimin e problemeve urinare dhe manifestimin e tyre.

UroGreen Cat përmirëson diurezën duke lehtësuar urinën më të holluar (shumë e nevojshme në prani të kristaleve në urinë) dhe parandalon inflamacionin. Duke përmbajtur lulepasionin, murrizin dhe L-theanine, ajo vepron edhe në një nga shkaqet më të rëndësishme të mundshme në shfaqjen e problemeve urinare te macet, si stresi.

PËRBERJA:

Sulfat Glukosamine , L-Teanina (nga ekstrakti i thatë i çajit jeshil, Camellia sinensis) Ekstrakt i thate i: Cúr- cuma Cursol® (Curcuma longa), i Sophores Japonike (98% kuercetina), i Murrizit te Bardhe (Crataegus oxyacantha), i boronices se kuqe (Vaccinium macrocarpon), i Lespedeza ca- pitata y de Passiflora incarnata (>4% flavonoides).

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

 Vaccinium macrocarpon: Boronicat e kuqe përmbajnë antocianozide, përveçse janë të pasura me vitaminë C, e cila vepron si një antioksidant. Favorizon një sistem urinar steril.

Lespedeza capitata: bimë që nxit diurezën, përveçse parandalon inflamacionin.

Shafrani i Indise: Ai përmban kurkuminë me biodisponibilitet dhe tretshmëri të lartë, e cila parandalon në mënyrë efektive inflamacionin dhe promovon një trakt urinar steril. Duke qenë një shafran i Indisë i disponueshëm biologjik, sasia e nevojshme për t’u administruar është më e vogël për të arritur të njëjtin veprim.

Kuercetina: flavonoid me veprim antioksidant dhe antiinflamator. Është i pranishëm natyrshëm në perime të ndryshme

GluKosamina: Është një glikozaminoglikan që është pjesë normale e qelizave të mukozës së fshikëzës, duke forcuar epitelin dhe duke promovuar një trakt urinar të shëndetshëm duke promovuar integritetin e tij.

Passiflora incarnata: i njohur zakonisht si lule pasioni. Është një bimë me veti anksiolitike dhe qetësuese.

Crataegus monogyna oxyacantha: murrizi vepron në sinergji me lulen e pasionit, duke rritur veprimin e tij. Ndihmon në parandalimin e stresit dhe ankthit.

L-teanina: Është një aminoacid që gjendet natyrshëm në çajin jeshil. Promovon relaksim dhe reduktim të stresit pa prodhuar qetësues. Ai rrit nivelet e GABA, serotoninës dhe dopaminës në tru dhe konkurron me acidin glutamik në tru, i cili eshte ngacmues

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: perdorni 2.5 ml për çdo 5 kg peshë një herë në ditë. Konsultohuni me një profesionist veterinar për administrime të vazhdueshme afatgjatë. Gjithmonë lini ujë të freskët në dispozicion të kafshëve.

 

 

 

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Cat Supplement-UroGreen 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Cat Supplement-UroGreen 50 ml

1,700.00 L2,300.00 L (-26%)

Add to Cart