Dog/Cat Complementary Food-Derma Green 120 ml

1,400.00 L2,800.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

2 in stock

INDIKACIONE Gjendja e keqe e flokëve ose sezoni i rënies, probleme dermatologjike (zbokth, acarime të lehta, lëkurë të thatë).

Ushqim plotësues natyral për ruajtjen e shëndetit të lëkurës dhe flokëve tek qentë dhe macet.

DermaGreen ofron lëndë ushqyese natyrale që i duhen lëkurës për të ruajtur ekuilibrin dhe hidratimin e saj dhe për të ndihmuar në procesin e rënies së flokëve. Acidet yndyrore të balancuara mirë parandalojnë inflamacionin dhe nxisin lëkurën e shëndetshme, si dhe lëndët ushqyese të saj. Ndër to veçojmë MSM (OptiMSM®) me pastërti 99,8%.

PËRBERJA:

MSM (OptiMSM®), Omega 3 (EPA y DHA) (aceite de pesca- do), Omega 6 (GLA), zink, Vitamina E (alfatocoferol), vitami- nas del complejo B: B1, B2, B6, acid folik, B12 dhe biotina.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

OptiMSM®: Është një MSM me cilësi, pastërti dhe biodisponueshmëri të lartë. MSM është një burim i rëndësishëm i squfurit, i cili luan një rol jetik në ruajtjen e një pallto, thonjve dhe lëkurës së shëndetshme. Përveç kësaj, ai merr pjesë në shëndetin e sistemit imunitar, përshkueshmërinë e membranave, rigjenerimin e qelizave dhe nxit inaktivizimin dhe nxjerrjen e toksinave. Ai vepron si një antioksidant i fuqishëm dhe parandalon inflamacionin.

Omega 3 dhe 6: Ato janë acide yndyrore thelbësore për organizmin në funksione të shumta. Omega 3 (EPA dhe DHA) vijnë nga peshqit, pra janë me origjinë shtazore, ndaj asimilohen më mirë nga qentë dhe macet. Këto acide yndyrore parandalojnë inflamacionin.Acidet yndyrore omega 6 nxisin rritjen e flokëve dhe rigjenerimin e lëkurës. Të dyja gjenden në sasi të ekuilibruar, omega 3 në një prani më të madhe, për të shmangur proceset inflamatore.

Zink: Është një element i domosdoshëm për integritetin e indeve dhe për rritjen e flokëve dhe pigmentimin e duhur të tij, duke parandaluar humbjen e tij. Përveç kësaj, pengon shfaqjen e infeksioneve të lëkurës duke marrë pjesë në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

Vitamina E: Ai përbën një antioksidant për qelizat dhe merr pjesë në integritetin e lëkurës.

Vitaminat e grupit B: të nevojshme për gjendjen dhe ushqyerjen e duhur të lëkurës dhe flokëve. Disa janë thelbësore për sintezën e proteinave dhe kolagjenit. Ato marrin pjesë në hidratimin e lëkurës dhe në rritjen e flokëve.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyrë përdorimi : perdoret 3.5 ml për 10 kg peshë trupore një herë në ditë, drejtpërdrejt, në gojë ose e përzier me ushqim.

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Complementary Food-Derma Green 120 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Complementary Food-Derma Green 120 ml

1,400.00 L2,800.00 L (-50%)

Add to Cart