Dog Short Hair Shampoo 250 ml/500 ml-Dr.Green

500.00 L850.00 L (-50%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear

Gama e shampove për qen Dr. Green është formuluar në bazë të përbërësve natyralë dhe me një pH të përshtatur me atë të lëkurës së qenit dhe pa parfume shtesë, për ta bërë atë më të këndshëm për ta. Përbëhet nga 4 shampo në një enë plastike bio, 100% nga kallam sheqeri dhe i riciklueshëm dhe në një format të lëngshëm për lloje të ndryshme flokësh apo lëkure.

Ka në bazë kërpin, biotinë, rozmarinë, pantenol dhe aloe vera.

 Vitaminat, antioksidantët dhe acidet yndyrore Ω-3 dhe Ω-6 në kërpin balancojnë shtresën, stimulojnë rritjen e flokëve dhe e hidratin thellësisht atë.

Biotina forcon flokët dhe nxit rritjen e shëndetshme.

Rozmarina, përveçse është një repelente natyrale kundër pleshtave, jep shkëlqim, erë të mirë dhe butësi në qimet e qenve.

Panthenoli ose provitamina B5 është qetësuese për lëkurën dhe është një ushqim i rëndësishëm për pallton.

ElAloe vera hidraton flokët dhe favorizon rritjen e tyre, duke i dhënë forcë dhe shkëlqim për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminave. Përveçse është i butë me lëkurën e qenve dhe përmirëson ushqimin e tyre, ka veti antiseptike.

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

250 ml, 500 ml

Be the first to review “Dog Short Hair Shampoo 250 ml/500 ml-Dr.Green”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Short Hair Shampoo 250 ml/500 ml-Dr.Green

500.00 L850.00 L (-50%)

Add to Cart