Ushqim për qen të vegjël – Junior White Fish Natures Protection 1.5 kg

2,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

Formulë unike për qentë e vegjël, që mund të ndihmojë në heqjen e njollave kafe rreth syve, gojës dhe putrave që shfaqen për shkak të lotëve dhe pështymës.

  • Burimi kryesor dhe lehtësisht i tretshëm i proteinave më cilësore – peshku i bardhë, i cili njihet më mirë si hipoalergjik.
  • Formulë pa grurë. Mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të alergjisë ndaj glutenit të grurit.

Antioksidantë natyralë – vitamina E dhe ekstrakti i rozmarinës mund të ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga ndikimi negativ i radikalëve të lirë në një mënyrë krejtësisht natyrale.

Një mineral natyral, klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Burimet e proteinave të zgjedhura me kujdes ruajnë përbërjen e duhur të lotëve dhe mund të ndihmojnë në heqjen e njollave kafe rreth syve, gojës dhe putrave.

Merluci, barbi i bardhë dhe tharmi vlerësohen për vetitë e tyre hipoalergjike. Përveç kësaj, peshku i bardhë ka më shumë vitaminë A dhe D se peshqit e tjerë, gjë që është jetike për qentë

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Përbërja: peshk i bardhë 42% (i tharë dhe i bluar imët), tul i tharë i patates, patate e ëmbël, bizele, yndyrë shpendësh, miell krill (min. 4%), tul panxhar sheqeri, vaj salmon, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), fara liri, fruktooligosakaride (FOS), ekstrakt yucca, çaj jeshil, kumak i tharë (burim i luteinës).

Aditivë/kg:

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 1 mg, biotinë (3a880) – 0,1 mg, iron (II) sulfat monohidrat (3b103) – 50 mg, jodate kalciumi anhidrik (3b202) – 1,5 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 5 mg, sulfat mangan monohidrat (3b503) – 20 mg sulfat, zink (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 26%,

vaj i papërpunuar dhe yndyrna – 15%,

hiri i papërpunuar – 9%,

fibra të papërpunuara – 3,5%,

kalcium – 1,2%,

fosfor – 0,9%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,4%,

omega 3 – 0,68%,

omega 6 – 2,81%.

 

Additional information

Weight 1.5 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të vegjël - Junior White Fish Natures Protection 1.5 kg