Ushqim për mace të rritura – Sensitive Poultry Natures Protection 400 gr

980.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Në magazinë

Ushqim 100% i plotë dhe i ekuilibruar, i zhvilluar posaçërisht për macet me një sistem tretës shumë të ndjeshëm.

  • Burime të përzgjedhura të proteinave dhe karbohidrateve për të shmangur problemet me zorrët.
  • Burime fibrash mesatarisht të fermentueshme për një tretje të mirë.
  • Përbërësit specifikë ruajnë funksionimin e duhur të zorrës së hollë dhe nxisin një florë optimale të zorrëve.
  • Përbërja plotësohet me vaj salmoni të çertifikuar. Furnizuesi i vajit që ne kemi zgjedhur zgjedh salmonin vetëm nga fermat e certifikuara dhe siguron një proces të përgjegjshëm kultivimi dhe prodhimi që plotëson të gjitha kërkesat.

Klinoptiloliti dinamik i mikronizuar stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Kap toksinat e prodhuara nga bakteret në traktin tretës dhe stimulon lëvizshmërinë duke lubrifikuar nyjet.

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për macet, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale duke rezultuar në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Acidet yndyrore të pazëvendësueshme janë veçanërisht të dobishme për të forcuar sistemin imunitar, për të mbajtur funksionin e qetë të trurit, zemrës dhe sistemit vaskular si dhe për të lehtësuar proceset inflamatore.

Fibrat natyrale nga MOS, tuli i panxharit të sheqerit dhe ekstrakti i çikores mund të nxisin rritjen e baktereve të mira që ruajnë gjendjen e duhur të traktit tretës.

Përbërja:

mish shpendësh 43% (i tharë dhe i grirë imët), tul patateje të thatë, oriz, yndyrë shpendësh, misër, pulpë panxhari sheqeri, mëlçi pule e hidrolizuar, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), maja birre, vaj salmon, ekstrakt çikore, manan-oligosakaride (MOS), klorur kaliumi, ekstrakt yucca.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 25000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1875 IU, vitaminë E (3a700) – 688 mg, acid folik (3a316) – 2,5 mg, biotinë (3a880) – 0,19 mg , niacin (3a314) – 94 mg, vitaminë B6 (3a831) – 5 mg, vitaminë B1 – 6,25 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 62,5 mg, jodate kalciumi anhydrous (3b202) – 1, 9 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 6,3 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 25 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 144 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,13 mg, taurinë (3a370) – 1250 mg, DL-metioninë, teknikisht e pastër (3c301) – 5 g, L-karnitinë (3a910) – 100 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 32%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 20%,

hiri i papërpunuar – 8,4%,

fibra të papërpunuara – 2,4%,

kalcium – 1,4%,

fosfor – 1%,

kalium – 0,7%,

natriumi – 0,4%,

Acidet yndyrore omega-3 – 0,38%,

Acidet yndyrore omega-6 – 2,72%.

 

Additional information

Weight 0.4 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për mace të rritura - Sensitive Poultry Natures Protection 400 gr