Snack për qen – Red Healthy Skin & Coat Nature’s Protection 110 gr

790.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Në magazinë

Me salmon

Burimi kryesor dhe lehtësisht i tretshëm i proteinave më cilësore është salmoni. Për shkak të burimeve të përzgjedhura me kujdes të proteinave, këto ushqime të shijshme janë të përshtatshme dhe për kafshët shtëpiake me sistem tretës të ndjeshëm.

ZINK I SHTUAR

Mbrojtja e qelizave

Zinku mbron qelizat nga dëmtimi oksidativ, ndihmon në ruajtjen e shikimit normal. Ky mikroelement, i cili është i nevojshëm për funksionimin normal të të gjitha qelizave të organizmit të kafshës, është veçanërisht i rëndësishëm për sistemin imunitar. Zinku ndihmon në përditësimin e qelizave dhe mbështet aktivitetin e duhur hormonal.

QEN ME GEZOF TE KUQ

Formula speciale

Prodhuar në përputhje me një formulë të veçantë RCE (Red Coat Enhancer), kështu që mund të ndihmojë në mbrojtjen dhe nxjerrjen në pah të pigmentit të kuq të gezofit.

ME MINERAL MicroZeoGen

I plotësuar me një mineral natyral, klinooptilolit të mikronizuar dinamikisht, i cili stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së tij të veçantë, mund të ndihmojë në eliminimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Vaji i salmonit stimulon prodhimin e kolagjenit, forcon imunitetin dhe ruan lëkurën dhe shtresën e shëndetshme.

Zinku është veçanërisht i rëndësishëm për sistemin imunitar, ndihmon qelizat të rigjenerohen dhe ruan aktivitetin e duhur hormonal.

Përbërja: salmon min. 24 % (të thata dhe të bluara imët), thekon patate, niseshte patate e paraxhelatinizuar, miell pendësh të hidrolizuar, sorbitol, glicerinë, shurup glukoze, maja birre (5,4 %), fibra bizele, vaj salmon (2 %), kitozamine (nga ujore kafshë) (1 %), klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1 %), fruktooligosakaride (FOS) (0,9 %), kumak i tharë (0,02 %).

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë – temperatura nuk duhet të kalojë +25 ⁰C.

 

Additional information

Weight 0.1 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

Komente

Ende nuk ka komente.

Informacion per shitesin

  • Emri i dyqanit Natures Protection
  • Shitësi: Natures Protection
  • Address:
  • No ratings found yet!

Menuja kryesore

Snack për qen - Red Healthy Skin & Coat Nature's Protection 110 gr