Suplement Dietik – Natures Protection 250 gr

2,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

998 in stock

Ky suplement dietik përbëhet nga klinoptiloli vullkanik (MicroZeoGen) dhe karbonat kalciumi. Të kombinuara në një, këto substanca bëhen një shtesë diete natyrale me cilësi të lartë që mund të ndihmojë në sigurimin e shëndetit më të mirë të kafshës suaj.

  • Bërë nga materiale tërësisht natyrale të prodhuara nga vetë natyra.
  • Meqenëse MicroZeoGen, ose klinoptiloliti me origjinë vullkanike, është një nga përbërësit kryesorë të tij, ai mund të jetë i dobishëm në rastet e acidozës (rritje të aciditetit të stomakut) dhe mund të përdoret për të parandaluar diarrenë, eliminimin e toksinave që janë grumbulluar në trup dhe kështu përmirëson përthithjen e vitaminave dhe lëndëve ushqyese.
  • Suplementi përmban gjithashtu kalcium, i cili është një komponent kritik në rritjen e shëndetshme të kockave dhe dhëmbëve të fortë, duke e bërë produktin thelbësor gjatë fazës së zhvillimit të dhëmbëve të kafshës suaj.
  • Nëse kafsha juaj po rritet shumë shpejt (zakonisht, është një shqetësim vetëm për racat e mëdha) – suplementi mund të ndihmojë në sigurimin e zhvillimit të shëndetshëm të sistemit skeletor.
  • Kalciumi është gjithashtu thelbësor për ruajtjen e funksionit të shëndetshëm nervor dhe është një komponent i rëndësishëm në gjak sepse siguron koagulimin.

I përshtatshëm për qen dhe mace të rritura mbi baza parandaluese – si një shtesë për burimet natyrore të kalciumit të kafshëve. Gjithashtu për kafshët shumë aktive, sportive dhe të moshuara – si një shtesë për ruajtjen e gjendjes së kockave – si dhe për macet dhe qentë shtatzënë dhe në laktacion.

Klinoptiloliti dinamik i mikronizuar stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Kap toksinat e prodhuara nga bakteret në traktin tretës dhe stimulon lëvizshmërinë duke lubrifikuar nyjet.

Përbërja: klinoptilolit me origjinë sedimentare (1g 568) – 75%, karbonat kalciumi – 25%.

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 0 %,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 0 %,

hiri i papërpunuar – 0 %,

fibra të papërpunuara – 0 %,

 

 

Additional information

Weight 0.25 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Suplement Dietik - Natures Protection 250 gr