Ushqim për qen – Black Adult Poultry Natures Protection 1.5 kg

2,100.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

  • Sasia e ekuilibruar e aminoacideve mund të ndihmojë në mbrojtjen dhe përmirësimin e ngjyrës së zezë të gëzofit.
  • Formulë pa grurë. Mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të alergjisë ndaj glutenit të grurit.
  • Me acide yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 – për lëkurë të shëndetshme dhe pallto me shkëlqim.
  • Antioksidantë natyralë – vitamina E dhe ekstrakti i rozmarinës mund të ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga ndikimi negativ i radikaleve të lira në një mënyrë krejtësisht natyrale.

I pasuruar me mineral natyral me origjinë sedimentare “MicroZeoGen” – klinoptiloli i mikronizuar dinamikisht.

Minerale natyrale – klinoptiloli i mikronizuar dinamikisht stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së tij të veçantë, mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe në forcimin e sistemit imunitar.

Sasi të balancuara saktësisht të acideve yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 dhe sasia e shtuar e biotinës (vitamina e grupit B) mund të ndihmojnë në nxjerrjen në pah të ngjyrës së zezë të zbehur të pallto dhe ruajtjen e gjendjes së shëndetshme të lëkurës, si dhe të ushqejë shkëlqimin dhe trashësinë e shtresës. .

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale që rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskular, dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Përbërja: mish shpendësh 36% (i tharë dhe i bluar imët), oriz, patate e ëmbël, salmon (i tharë dhe i bluar imët), elb, yndyrë shpendësh, tul panxhari i sheqerit, maja birre, bizele, fara liri, hidroliz i mëlçisë së pulës, klinoptilolit dinamik i mikronizuar ( 1%), ekstrakt çikore, frukto-oligosakaride (FOS), ekstrakt yucca.

Aditivë/kg:

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 4 mg, biotinë (3a880) – 23 mg, niacin ) – 75 mg, vitaminë B6 (3a831) – 13,4 mg, vitaminë B1 (3a821) – 16,3 mg, vitaminë B12 – 0,07 μg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, jod kalciumi anhydrous (3b202) – 1,5 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 7 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 40 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 150 mg, selenit natriumi) -300 , 1 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 26%,

vaj i papërpunuar dhe yndyrna – 13%,

hiri i papërpunuar – 9%,

fibra të papërpunuara – 3,5%,

kalcium – 1,2%,

fosfor – 0,9%,

omega 3 – 0,50%,

omega 6 – 2,22%,

 

 

 

Additional information

Weight 1.5 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Black Adult Poultry Natures Protection 1.5 kg