Formula e vitaminave dhe mineraleve Natures Protection 150 gr

1,260.00 L2,100.00 L (-40%)

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

Formula e vitaminave dhe mineraleve do t’i sigurojë organizmit të kafshës substanca minerale dhe mikroelemente, kalcium, fosfor (për një skelet të fortë, strukturë kockore, dhëmbë dhe muskuj të rinj), maja (për përmirësimin e metabolizmit, oreksit dhe tretjes), pluhur algash ( për pigmentim më të mirë) dhe vitamina të rëndësishme jetike.

  • Krijuar për furnizimin optimal të trupit të një qeni të rritur me vitamina, mikroelemente, kalcium dhe fosfor.
  • Sigurimi optimal i vitaminave dhe mineraleve – suplementi ka përqendrime më të mëdha të disa vitaminave (vitamina A, vitaminat e grupit B: B1, B2, B6, B12).
  • Nëse dietës së kafshës suaj i mungojnë lëndët ushqyese thelbësore për zhvillim të shëndetshëm.

Kompensimi i mangësive minerale (me minerale thelbësore për rritje të shëndetshme: kalcium, fosfor, magnez, hekur).

Klinoptiloliti dinamik i mikronizuar stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Kap toksinat e prodhuara nga bakteret në traktin tretës dhe stimulon lëvizshmërinë duke lubrifikuar nyjet.

Vitamina E dhe ekstrakti i rozmarinës mbron nga ndikimi negativ i radikalëve të lirë në mënyrë krejtësisht natyrale.

Përbërës të zgjedhur me kujdes të cilësisë më të lartë, të përpunuar në mënyrë profesionale rezultojnë në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla e të forta.

Përbërja: karbonat kalciumi, kalcium, fosfat natriumi dhe magnezi, fosfat monokalciumi, maja (7%), pluhur algash (3%), klorur natriumi.

Aditivë/kg:

Shtesa ushqyese: vit. A – 470 000 IU, vit. D3 – 10 000 IU, vit. E – 280 mg, vit. B1 – 85 mg, vit. B2 – 200 mg, vit. B6 – 85 mg, vit. B12 – 980 mcg, niacinë – 630 mg, acide pantotenik – 630 mg, acid folik – 14 mg, hekur (sulfat monohidrat i hekurit (II)) – 1225 mg, bakër (pentahidrat sulfat bakri (II)) – 120 mg (mangan oksid mangani (II) – 260 mg, zink (oksid zinku) – 525 mg, jod (jod kalciumi, anhidrik) – 4 mg, selen (selenit natriumi) – 6 mg, kobalt (monohidrat karbonat kobalt bazë) – 1,5 mg.

Aditivët teknologjikë:klinoptiloliti me origjinë sedimentare (1g 568) – 1 %.

Përbërësit analitikë:

kalcium – 17%,

natrium – 3,3%,

fosfor – 9,8%.

 

Additional information

Weight 0.15 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Formula e vitaminave dhe mineraleve Natures Protection 150 gr

1,260.00 L2,100.00 L (-40%)