Puppy Food – Salmon/Krill Nature Protection 500 gr & 2 kg

760.00 L2,780.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear
  • Ushqim 100% i plotë dhe i ekuilibruar për një fillim optimal gjatë periudhës më delikate të jetës së qenit.
  • Ushqimi është i pasur me përbërës natyralë të cilësisë më të lartë, të cilët mund të sigurojnë gjendjen dhe shëndetin e përsosur të kafshës shtëpiake
  • Me salmon të certifikuar të cilësisë më të lartë nga Norvegjia si burimi kryesor i proteinave.

I përshtatshëm edhe për femrat në laktacion në mënyrë që të vegjlit të mësojnë të hanë ushqim të fortë me nënën.

Një mineral natyral, klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale që rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Formuluar nga veterinerë dhe nutricionistë për të ndihmuar të vegjlit të kapërcejnë periudhën e vështirë të shkëputjes në kushte optimale, duke siguruar një fillim të mbarë në jetë.

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskular, dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Përbërja:

salmon 43% (i tharë dhe i bluar imët), tul i tharë i patates, yndyrë shpendësh, patate e ëmbël, bizele, miell krill (min. 4%), tul panxhari sheqeri, vaj salmon, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), fara liri, fruktooligosakaride ( FOS), kumak i tharë (burim i luteinës).

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 1 mg, biotinë (3a880) – 1 mg, hekur(II ) sulfat monohidrat (3b103) – 50 mg, jodate kalciumi anhidrik (3b202) – 1,5 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 5 mg, sulfat mangan monohidrat (3b503) – 20 sulfat 60 mg, zink ) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 27%,

fibra të papërpunuara – 3%,

yndyrë e papërpunuar – 16%,

hiri i papërpunuar – 8,5%,

kalcium – 1,4%,

fosfor – 1%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,4%,

Acidet yndyrore omega-3 – 0,46%,

Acidet yndyrore omega-6 – 2,55%

 

 

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

2 kg, 500 gr

Be the first to review “Puppy Food – Salmon/Krill Nature Protection 500 gr & 2 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Puppy Food - Salmon/Krill Nature Protection 500 gr & 2 kg

760.00 L2,780.00 L

Add to Cart