Dog Food – Core Large Breed 1800 gr/10 kg

2,500.00 L9,900.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear

I përshtatshëm për qen mbi 1 vjeç

CORE Lamb është një recetë me proteina pa drithëra. Është i mbushur me proteina të cilësisë së lartë dhe i përzier me një përzierje unike të perimeve dhe frutave të shëndetshme, të pasura me antioksidantë.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Qingji

Burim proteinash me cilësi të lartë

Frutat, perimet dhe manaferrat

I pasur me vitamina, minerale dhe fibra të cilësisë së lartë

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Mish qingji 38% (Qingji i freskët 20%, Qingj i Dehidratuar 18%), Bizele 20%, Proteina patate, Patate, Vaj Rape, Pulp Panxhar 3%, Aromë Natyrore, Maja e Tharë e Birrë (burim i mananoligosakarideve) 3%, fara liri 3%, Lignocelulozë, mollë, karrota 0,5%, ekstrakt maja (burim i manan-oligosakarideve) 0,5%, rrënjë e tharë e çikores (burim i frukto-oligosakarideve dhe inulinës) 0,5%, brokoli, spinaqi 0,01%, domate , Boronica, Glucosamine Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfat 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

PËRBËRËSIT ANALITIKË:

Proteina 30%

Përmbajtja e yndyrës 15%

Fijet e papërpunuara 4,5%

Hiri i papërpunuar 9,5%

Acidet yndyrore Omega-6 3,0%

Acidet yndyrore omega-3 1,3%

Glukozamine 1200 mg/kg

Kondroitin Sulfat 1200 mg/kg

ADITIVËT USHQIMORË (PËR KG):

Vitamina A 14000 IU, Vitamina D3 1000 IU, Vitamina E 400 mg, Taurine 1500 mg, Zink (Zinku sulfat, monohidrat) 100 mg, Hekur (sulfat hekuri, monohidrat) 100 mg, Bakër (Sulfat Kuprik), 7 mg, penta5 , Mangan (Sulfat mangan, monohidrat) 5 mg, Jodinem (Jodat kalciumi, anhidrik) 1,5 mg.

ADITIVËT ZOOTEKNIKË (PËR KG):

Enterococcus faecium NCIMB 10415, 109 cfu – Ndihmon në vendosjen dhe ruajtjen e ekuilibrit bakterial brenda traktit të zorrëve të qenve.

ADITIVËT TEKNOLOGJIKË (PËR KG):

Antioksidantë natyralë Bentonite (montmorillonite) 1200 mg

ADITIVËT SHQISËRORË (PËR KG):

Aromatizues (ekstrakt rozmarine, ekstrakt i farave të rrushit, ekstrakt i shafranit të Indisë, vaj grejpfrut i shprehur, vaj i gjetheve të karafilit) 300 mg

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenit (KG) Gram/Ditë
2 – 5 45 – 95
5 – 10 85 – 160
10 – 20 145 – 270
30 – 40 330 – 455
50 – 60 485 – 615

 

1 filxhan = 109 g

QEN MBI 80 KG: Shtoni 25 g për 5 kg shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 50 g për çdo 170 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,676 kcal/kg ME (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale të shpendëve, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Be the first to review “Dog Food – Core Large Breed 1800 gr/10 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Food - Core Large Breed 1800 gr/10 kg

2,500.00 L9,900.00 L

Add to Cart