Dog Food-Profine Adult Small Chicken & Potatoes 2kg/8kg/10kg

1,400.00 L4,700.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

998 in stock

Clear

Ushqimi i plotë – Përbërja:

pulë 45% ( pulë e tharë 25%, pulë e gatuar 20%), misër, patate 14%, yndyrë e pulës (e ruajtur me tokoferolë të përzierë, një burim i vitaminës E) 9%, mollë e tharë, maja birre, mëlci pule e hidrolizuar 2%,karkaleca 1.5%, vaj salmoni 1%, alga deti 0.5%, sulfat glukozamine 0.02%, rrënjë çikore (burimi i mannan-oligosakarideve) 0.018%, përzierje bimore (koper,borzilok,sherebele;) 0.018%, frukto-oligosakaride 0.012%, ekstrakt Yucca Schidigera 0.01%, sulfat kondroitin 0,012%.

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar 28.0%, përmbajtja e yndyrës 18.0%, fibra e papërpunuar 2.5%, lagështia 10.0%, hiri i papërpunuar 7.0%, kalciumi 1.6%, fosfori 1.1%, Omega-3 0.25%, Omega-6 1.90%. ME: 3,900 kcal / kg.

Shtesat ushqimore në 1 kg:

vitaminë A (3a672a) 18,000 IU, vitaminë E (alfa-tokoferol) (3a700) 500 mg, vitaminë D3 (E671) 1,600 IU, klorur koline (3a890) 700 mg, biotinë (3a880) 0,7 mg, niacinë (3a314) 15 mg , pantotenat kalciumi (3a841) 12 mg, vitaminë B12 (cianokobalamin) 0,05 mg, vitaminë B2 (riboflavinë) 4 mg, vitaminë B1 (3a820) 1 mg, vitaminë B6 (3a831) 1.5 mg, acid folik (3a316) 0,6 mg, hekur (E1) 90 mg, jod (3b201) 0.7 mg, bakër organik (E4) 18 mg, zink organik (E6) 100 mg, mangan organik (E5) 45 mg, selen organik (3b8.10) 0.2 mg, DL-metioninë (3c301) 15 mg, L-lizinë (3.2.3) 3 mg.

Udhëzues për ushqyerjen:

Marrja ditore e lëndëve ushqyese në një orar fiks të të ushqyerit luan një rol kritik në shëndetin e qenit tuaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqim (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një qen, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me lëng mishi. Përdorni tryezën e ushqimit në pako për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën dhe peshën e synuar të qenit tuaj. Mbajeni qenin tuaj me kushte të mira dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojës dhe përqafimeve.

Para se ta përdorni:

Shih pjesën e sipërme të pakos. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë larg rrezeve të diellit. Nuk është menduar për konsum njerëzor.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

, ,

Be the first to review “Dog Food-Profine Adult Small Chicken & Potatoes 2kg/8kg/10kg”

Your email address will not be published.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Store Name: Petline
  • Vendor: Petline
  • Address:
  • No ratings found yet!

Menuja kryesore

Dog Food-Profine Adult Small Chicken & Potatoes 2kg/8kg/10kg

1,400.00 L4,700.00 L

Add to Cart