Small Dog Food – Adult Herring Natures Protection 1.5 kg

2,350.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

Harenga – peshku më i lehtë për t’u tretur nga të gjithë peshqit, me kalori të ulët, prandaj është i përshtatshëm jo vetëm për kafshët shtëpiake të ndjeshme, por edhe për ata që kanë nevojë për kontroll të peshës. Karakterizohet nga një përmbajtje e lartë e acideve yndyrore Omega-3 (shtresë dhe lëkurë të shëndetshme), është burim i vitaminës D (për imunitetin, aktivitetin e trurit).

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskulare dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Harenga njihet si burimi i proteinave shtazore më lehtësisht i tretshëm. Ky ushqim ka pak kalori dhe është i shkëlqyeshëm për qentë me mbipeshë

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Përbërja: harengë 35 % (e tharë dhe e bluar imët), tul i tharë i patates, bizele, yndyrë shpendësh, tul panxhari i sheqerit, vaj salmon (1 %), klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1 %), fara liri, fruktooligosakaride (FOS), vaj kërpi ( 0,5 %), ekstrakt yucca, çaj jeshil (0,05 %), kumak i tharë (burimi i luteinës) (0,02 %).

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671)* – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 1 mg, biotinë (3a880) – 0,1 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, jodate kalciumi anhidrik (3b202) – 1,5 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 5 mg, sulfat mangan monohidrat (3b503) zinc 20 mg, monohidrat (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg. Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)). *Nuk lejohet përdorimi i njëkohshëm me vitaminën D2.

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 25 %, fibra e papërpunuar – 2 %, yndyrë e papërpunuar – 16 %, hiri i papërpunuar – 8 %, kalcium – 1,2 %, fosfor – 0,9 %, kalium – 0,65 %, natrium – 0,25 %, Acidet yndyrore Omega-3 – 0,97 %, Acidet yndyrore Omega-6 – 2,85 %.

Additional information

Weight 1.5 kg
Be the first to review “Small Dog Food – Adult Herring Natures Protection 1.5 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Small Dog Food - Adult Herring Natures Protection 1.5 kg

2,350.00 L

Add to Cart