Small Dog Food – Insect Natures Protection 1.5 kg

2,100.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

Insektet janë një burim i shkëlqyer i qëndrueshëm i proteinave dhe lëndëve ushqyese me cilësi të lartë. Shumica e yndyrave të ushqimit të insekteve janë acide laurike, të cilat kanë veti antimikrobike dhe hipoallergjike.

I përshtatshëm për kafshët shtëpiake me sistem të ndjeshëm tretës sepse ky lloj ushqimi nuk rëndon aparatin tretës.

Insektet janë një burim i shkëlqyer i qëndrueshëm i proteinave dhe lëndëve ushqyese me cilësi të lartë. Shumica e yndyrave të ushqimit të insekteve janë acide laurike, të cilat kanë veti antimikrobike dhe hipoallergjike.

Burimet superiore të acideve yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 mund të ndihmojnë në ruajtjen e ngjyrës së pallto dhe gjendjen perfekte të lëkurës dhe pallto.

Ushqimi me insekte e bën këtë ushqim ushqimin etik për kafshët shtëpiake që prodhon më pak CO2 në botë.

Ky ushqim përmban acide yndyrore mono dhe poli të pangopura që forcojnë sistemin imunitar si dhe acide yndyrore të ngopura që i japin energji një qeni.

Përbërja: proteina e përpunuar e insekteve 35 % (e tharë dhe e bluar imët)*, tul i tharë i patates, bizele, yndyrë shpendësh, tul i panxharit të sheqerit, vaj salmon (1 %), klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1 %), fara liri, fruktooligosakaride (FOS), vaj kërpi (0,5 %), ekstrakt yucca, çaj jeshil (0,05 %), kumak i tharë (burim lutein) (0,02 %). *Përmban proteina shtazore të përpunuara jo ripërtypëse – nuk duhet të ushqehet me kafshët e kultivuara përveç akuakulturës dhe kafshëve gëzofi.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671)* – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 1 mg, biotinë (3a880) – 0,1 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, jodate kalciumi anhidrik (3b202) – 1,5 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 5 mg, sulfat mangan monohidrat (3b503) zinc 20 mg, monohidrat (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg. Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)). *Nuk lejohet përdorimi i njëkohshëm me vitaminën D2.

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 25 %, fibra e papërpunuar – 4 %, yndyrë e papërpunuar – 15 %, hiri i papërpunuar – 6 %, kalcium – 1,2 %, fosfor – 0,9 %, kalium – 0,65 %, natrium – 0,25 %, Acidet yndyrore Omega-3 – 0,97 %, Acidet yndyrore Omega-6 – 2,85 %.

Additional information

Weight 1.5 kg
Be the first to review “Small Dog Food – Insect Natures Protection 1.5 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Small Dog Food - Insect Natures Protection 1.5 kg

2,100.00 L

Add to Cart