Cat Food – Chicken & Salmon Natures Protection 100 gr

180.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

995 in stock

Me pulë dhe salmon

  • Pa ngjyrues dhe aromatizues artificial.
  • Acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 të cilësisë së lartë në salmon të kombinuara me zink dhe vitamina të grupit B mund të ndihmojnë në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe një shtresë të trashë dhe me shkëlqim.
  • Përmban vitamina dhe minerale të cilat mund të ndihmojnë në ruajtjen e një sistemi të shëndetshëm imunitar.
  • I plotësuar me taurinë për një zemër të shëndetshme.
  • E butë dhe e lehtë për t’u përtypur.
  • Shumë i tretshëm.

Përbërja: mish dhe derivate shtazore 37,7 % (4 % pulë), peshk dhe derivate peshku (4 % salmon), derivate me origjinë bimore, ekstrakte të proteinave bimore, minerale, vajra dhe yndyrna (vaj peshku 0,1 %, vaj luledielli 0,1 %), sheqerna të ndryshme.

Aditivë/kg:

Shtesa ushqyese: vit. E (3a700) – 100 mg, taurinë (3a370) – 223,79 mg, vit. B1 (3a821) – 2,38 mg, biotinë (3a880) – 0,30 mg,

jodur kaliumi (3b201) – 0,23 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 2,38 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 5,71 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 42,

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 9 %,

fibra të papërpunuara – 0,8 %,

yndyrë e papërpunuar – 4%,

hiri i papërpunuar – 2 %,

lagështia – 82 %.

 

 

Additional information

Weight 0.1 kg
Be the first to review “Cat Food – Chicken & Salmon Natures Protection 100 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Cat Food - Chicken & Salmon Natures Protection 100 gr

180.00 L

Add to Cart