Ushqim për qen të mëdhenj – Adult White Fish Natures Protection 1.5 kg

2,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

  • Formula unike me peshk të bardhë hipoallergjik, i pasuruar me kril Antarktidë mund të ndihmojë në heqjen e njollave kafe për shkak të lotëve rreth syve, gojës dhe putrave.
  • Peshku i bardhë si burimi kryesor i proteinave më të larta të njohura edhe si hipoalergjik.
  • Pa kokrra dhe gluten – për qentë me sistem të ndjeshëm tretës.
  • Përmban krill 100% të qëndrueshëm të Antarktidës, një burim unik i Omega-3, i shërben trupit të qenit tuaj me përfitime të vërtetuara shkencërisht.

I plotësuar me MicroZeoGen – klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike që mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe përmirësimin e marrjes së vitaminave dhe lëndëve ushqyese.

Klinoptiloliti i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

Burimet e proteinave të zgjedhura me kujdes mund të ruajnë përbërjen e duhur të lotëve dhe mund të ndihmojnë në heqjen e njollave kafe rreth syve, gojës dhe putrave.

Përbërja: Peshk i bardhë 41% (i tharë dhe i bluar imët), tul patate e thatë, patate e ëmbël, bizele, yndyrë shpendësh, miell krill (min. 4%), tul panxhari sheqeri, vaj salmon, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), fara liri , frukto-oligosakarid (FOS), ekstrakt yucca, çaj jeshil, kumak i tharë (burim i luteinës).

Aditivë/kg:

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, acid folik (3a316) – 1 mg, biotinë (3a880) – 1 mg, hekur(II ) sulfat monohidrat (3b103) – 50 mg, jodate kalciumi anhidrik (3b202) – 1,5 mg, sulfat bakri (II) pentahidrat (3b405) – 5 mg, sulfat mangan monohidrat (3b503) – 20 sulfat 60 mg, zink ) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 24%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 13%,

hiri i papërpunuar – 9,5%,

fibra të papërpunuara – 4%,

kalcium – 1,2%,

fosfor – 0,9%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,4%,

omega 3 – 0,64%,

omega 6 – 2,78%.

 

 

Additional information

Weight 1.5 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të mëdhenj - Adult White Fish Natures Protection 1.5 kg