Ushqim për qen – Core Salmon 1500 gr

2,400.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

993 in stock

Qentë e rracave të vogla nga mosha 1 vjeç

Ideale për qentë e rritur më të vegjël që peshojnë më pak se 12 kg, Wellness CORE Small Breed Ocean është një recetë natyrale që i jep qenit të racës së vogël gjithçka që i nevojitet. Me salmon të freskët si përbërësin numër 1, kjo recetë natyrale është e mbushur me proteina të cilësisë së lartë të mishit për një shije të mrekullueshme që e pëlqen edhe qeni më i zhurmshëm. Një përzierje unike e perimeve dhe superushqimeve të shëndetshme, botanike dhe suplemente ushqimore ofrojnë ushqim të avancuar të përshtatur në një kërpudha të vogël, krokante që është madhësia perfekte për gojët e vogla. Si një recetë pa shpendë, kjo formulë është e përkryer për qentë që kanë nevojë për burime alternative të proteinave ose për kafshët shtëpiake të ndjeshme që nuk mund të hanë përbërës të shpendëve.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Salmoni 32% (Salmoni i freskët 16%, Salmon i Dehidratuar 16%), Bizele, Tun i Dehidratuar 13%, Patate të Thata, Vaj Rape, Proteina patate, Tul Panxhar 3%, Farë Liri me Yndyrë të Plotë, Vaj Salmon 2%, Celulozë, Karrota, Mollë, Ekstrakt maja (burim i mananit-oligosakarideve) 0,5%, Rrënjë e tharë e çikores (burim FOS dhe inulin) 0,5%, Brokoli, Spinaq, Domate, Boronica, Boronica, Glukozamin Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfate 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenit (KG) Gram/Dite
1 – 2 33 – 55
2 – 4 55 – 92
4 – 6 92 – 125
6 – 8 125 – 155
8 – 10 155 – 184
10 – 12 184 – 211

 

1 filxhan = 105 g

AKTIVITET NORMAL: 30-60 minuta ushtrime ditore | AKTIVE: 1 orë ose më shumë ushtrime ditore

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 14 g për çdo 2 lugë gjelle e ushqimit të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,520 kcal/kg (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight 1.5 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen - Core Salmon 1500 gr