Ushqim për qen të vegjël – Core Adult Low Fat 1500 gr

2,200.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

999 in stock

I përshtatshëm për qentë mbi 1 vjeç që janë më pak aktivë, kanë nevojë për të ulur peshën ose janë të prirur për shtim në peshë.

Pa drithëra dhe i pasur me proteina, Wellness CORE Small Breed Healthy Weight përmban gjelin e freskët si përbërësin numër 1. Kjo recetë natyrale është e mbushur me proteina shtazore me cilësi të lartë, së bashku me një përzierje unike të perimeve dhe superushqimeve të shëndetshme, botanike dhe suplementeve ushqyese, duke lënë jashtë mbushësit dhe drithërat. Me 78% përbërës proteinash, Wellness CORE Healthy Weight mbështet natyrshëm një qen për të mbajtur peshën e tij ideale dhe për të mbështetur natyrshëm energji të shëndetshme dhe muskuj të dobët.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Gjel Deti

Burim i proteinave të shpendëve me cilësi të lartë

Vaji i salmonit

E pasur me acide yndyrore Omega 3

Bizele

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe fibrave

Përbërja:

Gjel i detit 29% (Gjel i freskët 17%, Gjel i dehidratuar 12%), Pulë 24% (Pulë e dehidratuar 17%, Lëng mishi pule 5%, yndyrë pule 2%), Patate të thata, bizele, tul panxhari 4%, Proteina patate, Plot- Yndyrë fara liri, celulozë, vaj salmon 1%, karrota, mollë, rrënjë çikore e thatë (burim FOS dhe inulin) 0,5%, Ekstrakt maja (burim i manan-oligosakarideve) 0,5%, brokoli, spinaq, domate, boronica , Kastrati, Glucosamine Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfat 100 mg/kg, Yucca Schidigera

AKTIVITET NORMAL: 30-60 minuta ushtrime ditore | AKTIVE: 1 orë ose më shumë ushtrime ditore

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 14 g për çdo 2 lugë gjelle. e ushqimit të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,330 kcal/kg (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

 

Additional information

Weight 1.5 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të vegjël - Core Adult Low Fat 1500 gr