Ushqim për qen të vegjël – Turkey/Apples Natures Protection 200 gr

380.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Në magazinë

Ushqimi i lagësht është përshtatur për të kënaqur nevoja të ndryshme të qenve të rinj dhe të rritur. Gatuar butësisht për të ruajtur shijen dhe aromën natyrale dhe për të ruajtur vlerën ushqyese të çdo recete. Është një plotësues ideal i ushqimit të thatë. Ushqimi i njomë është shumë i përshtatshëm për t’u përdorur qoftë në shtëpi apo gjatë udhëtimeve.

Ushqimi i lagësht Small Breed Turkey & Apples përbëhet nga gjeldeti i grirë në supë të butë me mollë dhe i pasur me minerale.

  • Burimi kryesor i proteinave është gjeldeti i cilësisë së lartë.
  • Sasi e lartë e mishit – 66 %.
  • Ushqimi i lagësht është i përshtatur për racat e vogla.
  • Përmban copa mishi të grira.
  • Me minerale.
  • Nuk përmban konservues, miell kockash, soje dhe drithëra, aromatizues dhe përmirësues të shijes, ose mish të formuar mekanikisht.
  • Dallohet për shijshmërinë e madhe.

Paketim hermetik, komod, që hapet lehtë.

Klinoptiloliti dinamik i mikronizuar stimulon në mënyrë aktive shëndetin e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Kap toksinat e prodhuara nga bakteret në traktin tretës dhe stimulon lëvizshmërinë përmes lubrifikimit të nyjeve, ndërsa rrit sistemin natyror të mbrojtjes së trupit.

Zinku dhe vaji i farave të lirit të pasuruar me acide yndyrore Omega 3 dhe Omega 6 mund të ndihmojnë në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe me shkëlqim.

E balancuar posaçërisht për kafshët shtëpiake me intolerancë drithi. Ushqimi përmban sasi të mëdha proteinash dhe ka pak karbohidrate.

Përbërja: mish dhe derivate shtazore (66% gjeldeti), lëng mishi, fruta (4% mollë), minerale, 0,1% klinoptilolit me origjinë sedimentare (1g568), vajra dhe yndyrna (0,1% vaj liri).

Aditivë/kg:

Aditivët ushqyes: vit.: D3 – 200 IU, E 6 – 15 mg, E 5 – 3 mg, E 2 – 0,75 mg.

Përbërësit analitikë:

lagështi – 75%,

proteina e papërpunuar – 10,8 %,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 6,5%,

hiri i papërpunuar – 2,4%,

fibrat e papërpunuara – 0,4%.

 

 

Additional information

Weight 0.2 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të vegjël - Turkey/Apples Natures Protection 200 gr