Salmon Oil- Grizzly 125ml/250ml

1,300.00 L1,950.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

994 in stock

Clear

Vaji i Salmonit të Grizzly është një vaj salmon i pastër, i marrë nga salmoni i egër i Alaskës, duke siguruar një sasi të madhe të acideve yndyrore omega-3 me zinxhirë të gjatë EPA dhe DHA.

Raporti i acideve yndyrore omega-3 me omega-6 në Vajin e Salmonit të Grizzly është më i lartë se 9:1, në kontrast me vajin e salmonit të kultivuar, ku raporti është më i ulët se 3: 1.

Vaji i Salmonit të Grizzly është një burim shumë më i fuqishëm për rregullimin e raportit të përgjithshëm në dietën e kafshës suaj, i cili mund të përmbajë shumë acid yndyror omega-6 (nga vaji vegjetal dhe yndyra e pulës).

Acidet yndyrore omega-3 të EPA dhe DHA janë lëndë ushqyese të rëndësishme për të cilat kafshët tuaja kanë nevojë që të kenë një lëkurë të shëndetshme, të butë e plot shkëlqim. Vaji i salmonit të egër të Alaskës gjithashtu mundëson një sistem të fortë imunitar, është i mirë për zemrën dhe mban nivele të larta të energjisë.

Vaji i Salmonit të Grizzly ka një aromë të freskët dhe është i shijshëm për qenin ose macen tuaj.

Vaji i Salmonit të Grizzly vjen në një shishe të përshtatshme dhe të lehtë në përdorim, me pompime nëpërmjet së cilës mund të zgjedhësh sasinë e dëshiruar.

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

125 ml, 250 ml

Be the first to review “Salmon Oil- Grizzly 125ml/250ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Salmon Oil- Grizzly 125ml/250ml

1,300.00 L1,950.00 L

Add to Cart