Cat Food – Core Kitten 300 gr/1750 gr

850.00 L2,800.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

6 in stock

Clear

I përshtatshëm për kotele nga 2 deri në 12 muaj

Ushqim natyral pa kokrra dhe i pasur me proteina. Kjo recetë e pasur me lëndë ushqyese ndihmon në mbrojtjen e shëndetit dhe zhvillimit optimal për kotele në rritje. Me 55% përbërës proteinash me cilësi të lartë në një recetë natyrale, të plotë dhe të ekuilibruar, së bashku me një përzierje unike perimesh të shëndetshme, superushqime, botanike dhe suplemente ushqyese, Wellness CORE Kitten ushqen shpirtin mishngrënës të të gjitha koteleve si dhe u jep atyre fillimin më të mirë në jetë.

Përbërësit kryesorë
Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Gjel deti

Burim i proteinave të shpendëve me cilësi të lartë

Pulë

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Bizele

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe fibrave

Përbërja:

Gjel i detit 26% (gjel i freskët 16%, Gjel i dehidratuar 10%), Pulë 26% (Pulë e dehidratuar 15%, Yndyrë pule 6%, Proteina e Pulës së Tharë 5%), Bizele 15%, Proteina e patates, Salmon i Dehidratuar 5%, Patate të Thata , farë liri 3%, shije e thatë, tul panxhari 2%, lignocelulozë, vaj salmoni 1,5%, rrënjë çikore e thatë (burim i frukto-oligo-sakarideve dhe inulinës) 0,5%, boronicë 0,01%, leshterik i thatë, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Ndani gramët totale në ditë me numrin total të herëve që ushqeni kotelen tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e koteles
(KG)
2-4 Muajsh
Gram/Dite
5-8 Muajsh
Gram/Dite
9/12 Muajsh
Gram/Dite
0.5-1 38
1-2 56
2-3 78 78 87
3-5 87 83
5-7 73

 

1 filxhan = 100 g

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 25 g për çdo 85 g ushqim të lagësht.

Lejoni akses të lirë në ushqim të thatë gjatë gjithë kohës. Çdo kotele është paksa e ndryshme, kështu që sasitë optimale të të ushqyerit mund të ndryshojnë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ju lutemi përdorni udhëzimet e të ushqyerit si rekomandim fillestar dhe rregullojini sipas nevojës.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,575 kcal/kg ME (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

 

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Be the first to review “Cat Food – Core Kitten 300 gr/1750 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Cat Food - Core Kitten 300 gr/1750 gr

850.00 L2,800.00 L

Add to Cart