Dog Food – Core Adult Original Chicken 1800 gr/10 kg

2,400.00 L9,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

1000 in stock

Clear

I përshtatshëm për qen mbi 1 vjeç

Pa drithëra dhe i pasur me proteina, Wellness CORE Original përmban gjelin e freskët si përbërësin numër 1. Kjo recetë natyrale është e mbushur me proteina mishi me cilësi të lartë, së bashku me një përzierje unike të perimeve dhe superushqimeve të shëndetshme, botanike dhe suplementeve ushqyese, duke lënë jashtë mbushësit dhe drithërat. Me 73% përbërës proteinash, Wellness CORE Original mbështet në mënyrë natyrale energji të shëndetshme dhe muskuj të dobët.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Gjel deti

Burim i proteinave të shpendëve me cilësi të lartë

Pulë

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Gjel i detit 28% (Gjel i freskët 15%, Gjel i dehidratuar 13%), Pulë 25% (Pulë e dehidratuar 14%, Yndyrë pule 6%, Lëng mishi pule 5%), Bizele, Patate të thata, Proteina patate, Tul i panxharit 4%, Plot- Yndyrë fara liri, celulozë, vaj salmoni 1%, karrota, mollë, ekstrakt maja (burim i manan-oligosakarideve) 0,5%, rrënjë çikore e thatë (burim FOS dhe inulin) 0,5%, brokoli, spinaq, domate, boronica , Kastrati, Glucosamine Hydrochloride 100 mg/kg, Kondroitin Sulfat 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenit (KG) Gram/Dite
2 – 5 53 – 104
5 – 10 104 – 176
10 – 15 176 – 238
15 – 20 238 – 296
20 – 35 296 – 450
35 – 45 450 – 543
45 – 55 543 – 631

 

1 filxhan = 105 g

AKTIVITET NORMAL: 30-60 minuta ushtrime ditore | AKTIVE: 1 orë ose më shumë ushtrime ditore

QEN MBI 55 KG: Shtoni 25 g për 5 kg shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 50 g për çdo 170 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,520 kcal/kg ME (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Be the first to review “Dog Food – Core Adult Original Chicken 1800 gr/10 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Food - Core Adult Original Chicken 1800 gr/10 kg

2,400.00 L9,300.00 L

Add to Cart