Ushqim për qenushë – Core Large Breed Chicken 2750 gr/10 kg

3,600.00 L9,700.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

8 in stock

Clear

Këlyshët e rracave të mëdha (pesha e të rriturve 26 deri në 40 kg) nga mosha 1 deri në 18 muaj

Këlyshët e racës gjigante (pesha e rritur >40 kg) nga mosha 1 deri në 24 muaj

Nuk rekomandohet për ushqyerjen e qenve shtatzënë ose në gji.

Formuluar për të mbështetur në mënyrë ushqyese zhvillimin e ekuilibruar muskulor dhe skeletor të racave të mëdha dhe gjigante. Nivelet e rregulluara posaçërisht të kalciumit dhe fosforit të kombinuara me një ekuilibër të përsosur përbërësish ndihmojnë në lehtësimin e menaxhimit të rritjes që është kritike për zhvillimin e duhur të këlyshëve të racave të mëdha. Pula e vërtetë është përbërësi i parë për shije të shkëlqyer. Proteinat, yndyrat, karbohidratet dhe kaloritë janë të balancuara në mënyrë të përkryer për të furnizuar një qenush të racës së madhe me energji dhe ushqim për të siguruar që një qenush i racës së madhe të rritet në potencialin e tij të plotë.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Pulë

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Vaji i salmonit

Burim natyral i DHA për të mbështetur zhvillimin e trurit dhe syve

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Pulë 61% (Pulë e freskët 25%, Pulë e dehidratuar 20%, Yndyrë pule 6%, Proteina e Tharë e Pulës 5%, Lëng mishi pule 5%), Bizele, Patate të thata, Pulp Panxhar 4%, Fara Liri me yndyrë të plotë, Vaj Salmon 2% , Karrota, Mollë, Rrënjë e tharë e Çikores 0,5% (burim i FOS dhe inulinës), Ekstrakt i majave (burim i manan-oligosakarideve) 0,5%, Brokoli, Domate, Spinaq, Boronica, Boronica, Hidroklorur Glukozamine 100 mg/kg , Kondroitin Sulfat 100 mg/kg, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e qenushit (kg) Muaj (gram/ dite)
2 – 3 4 – 6 7 – 9 10 – 12 12 – 18
5 235g 200g 165g 130g 120g
10 395g 345g 295g 245g 200g
15 535g 465g 400g 335g 270g
20 665g 580g 495g 415g 335g
25 785g 685g 590g 490g 395g
30 785g 675g 560g 505g
35 755g 630g 565g
40 760g 620g
45 640g

 

1 filxhan = 113 g

QEN MBI 45 KG: Shtoni 28 g për 5 kg shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 28 g për çdo 170 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,532 kcal/kg ME energji të metabolizueshme, si bazë e ushqyer.

Natyrisht hipoalergjik, mbështet kafshët shtëpiake të ndjeshme ndaj ushqimit. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qenushë - Core Large Breed Chicken 2750 gr/10 kg

3,600.00 L9,700.00 L

Shto në shportë