Ushqim për qen-Profine Adult Small Lamb & Potatoes 2 kg

1,450.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

995 in stock

SKU: 8595602549788 Categories: , ,

Ushqimi i plotë – Përbërja:

miell i thatë qengji (33%), patate (23%), misër, yndyrë pule, mollë të thata, maja birre, mëlçi pule e hidrolizuar, karkaleca deti (1.5%), vaj salmon (1%), alga deti (0.5%) , glukozaminë (0,025%), rrënjët e çikores (burim i manan-oligosakarideve 0,02%), përzierje bimore (kopër, borzilok, sherebelë 0,02%), frukto-oligosakaride (0,015%), yucca Mojave (0,015 sugjerim), 0.015%).

Përbërësit analitikë:

Proteina e papërpunuar 27,0%, yndyrë e papërpunuar 17,0%, lagështi 10,0%, hiri i papërpunuar 7,0%, fibër bruto 2,5%, kalcium 1,5%, fosfor 1,2%, natrium 0,2%. Acidet yndyrore Omega 3 0,3%, Acidet yndyrore Omega 6 2,2%.

Shtesat ushqimore në 1 kg:

vitaminë A (3a672a) 18,000 IU, vitaminë D3 (3a671) 1,600 IU, vitaminë E (3a700) 500 mg, biotinë (3a880) 0,7 mg, niacinamide (3a315) 15 mg, kalcium-D-vitaminë (328 mg) (328 mg) B12 0,05 mg, vitaminë B2 (3a825i) 4 mg, vitaminë B1 (3a821) 1,0 mg, vitaminë B6 (3a831) 1,5 mg, acid folik (3a316) 0,6 mg, hekur (3b106) 90 mg, zink (3b10 mg, 3b606) mangan (3b504) 42 mg, jod (3b201) 0,75 mg, bakër (3b406) 18 mg, selen (3b810) 0,17 mg.

Udhëzues për ushqyerjen:

Marrja ditore e lëndëve ushqyese në një orar fiks të të ushqyerit luan një rol kritik në shëndetin e qenit tuaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqim (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një qen, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me lëng mishi. Përdorni tryezën e ushqimit në pako për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën dhe peshën e synuar të qenit tuaj. Mbajeni qenin tuaj me kushte të mira dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojës dhe përqafimeve.

Para se ta përdorni:

Shih pjesën e sipërme të pakos. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë larg rrezeve të diellit. Nuk është menduar për konsum njerëzor.

Additional information

Weight 2 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen-Profine Adult Small Lamb & Potatoes 2 kg