Ushqim për mace – Core Adult Original Chicken 300 gr/1750 gr

850.00 L2,800.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

5 in stock

Clear

I përshtatshëm për të gjitha macet e rritura mbi 1 vjeç.

Ushqimi natyral pa kokrra dhe i pasur me proteina. Kjo recetë e pasur me lëndë ushqyese ndihmon në ruajtjen e shëndetit, peshës dhe jetëgjatësisë optimale për macet. Me 58% përbërës proteinash me cilësi të lartë në një recetë natyrale, të plotë dhe të ekuilibruar, së bashku me një përzierje unike perimesh të shëndetshme, superushqime, botanike dhe suplemente ushqyese, Wellness CORE Original ushqen shpirtin mishngrënës të të gjitha maceve, ndërkohë që u jep atyre një vakt që do ta pëlqejnë.

Përbërësit kryesorë

Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Gjel deti

Burim i proteinave të shpendëve me cilësi të lartë

Pulë

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Gjel i detit 26% (Gjel i freskët 16%, Gjel i dehidratuar 10%), Pulë 26% (Pulë e dehidratuar 15%, Yndyrë pule 6%, Proteina e Pulës së Tharë 5%), Bizele 15%, Proteina e patates, Salmon i Dehidratuar 5%, Patate të Thata , farë liri 3%, shije e thatë, tul panxhari 2%, lignocelulozë, vaj salmoni 1,5%, rrënjë çikore e thatë (burim i frukto-oligo-sakarideve dhe inulinës) 0,5%, boronicë 0,01%, leshterik i thatë, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Çdo qen është paksa i ndryshëm, kështu që sasia optimale e të ushqyerit mund të ndryshojë në varësi të moshës, madhësisë, nivelit të aktivitetit, racës dhe mjedisit. Ndani gramët totale në ditë me numrin e herëve që e ushqeni qenin tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e maces
(KG)
Gram/Dite
2-3 45-58
3-5 58-82
5-7 82-103

 

1 filxhan = 100 g

MACE MBI 7 KG: Shtoni deri në 25 g për çdo 1 kg peshë trupore shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 25 g për çdo 85 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,575 kcal/kg (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për mace - Core Adult Original Chicken 300 gr/1750 gr

850.00 L2,800.00 L

Shto në shportë