Dog Food-Profine Puppy Lamb & Potatoes 3kg/15kg

2,950.00 L9,300.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

999 in stock

Clear

Ushqimi i plotë – Përbërja:

qingj i tharë 37%, misër,patate 32%, yndyrë e pulës (e ruajtur me tokoferolë të përzierë, një burim i vitaminës E), mollë e tharë, maja birre, mëlci pule e hidrolizuar, karkaleca 1.5%, vaj salmoni 1%, alga deti 0.5%, sulfat glukozamine 0.025%, rrënjë çikore (burimi i mannan-oligosakarideve) 0.02%, përzierje bimore (koper,borzilok,sherebele) 0.02%, frukto-oligosakaride 0.015%, ekstrakt Yucca Schidigera 0.015%, sulfat kondroitin 0,015%.

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar 27.0%, përmbajtja e yndyrës 19.0%, fibra e papërpunuar 2.0%, lagështia 10%, hiri i papërpunuar 7.5%, kalciumi 1.5%, fosfori 1.2%, Omega-3 0.30%, Omega-6 2.20%. ME: 4,000 kcal / kg.

Shtesat ushqimore në 1 kg:

vitaminë A (3a672a) 20,000 IU, vitaminë E (alfa-tokoferol) (3a700) 600 mg, vitaminë D3 (E671) 2,000 IU, klorur koline (3a890) 850 mg, biotinë (3a880) 0,8 mg, niacinë (3a314) 18 mg , pantotenat kalciumi (3a841) 15 mg, vitaminë B12 (cianokobalamin) 0,06 mg, vitaminë B2 (riboflavinë) 5 mg, vitaminë B1 (3a820) 1,5 mg, vitaminë B6 (3a831) 2 mg, acid folik (3a316) 0,8 mg, hekur (E1) 95 mg, jod (3b201) 0.9 mg, bakër organik (E4) 20 mg, zink organik (E6) 115 mg, mangan organik (E5) 50 mg, selen organik (3b8.10) 0.2 mg, DL-metioninë (3c301) 18 mg, L-lizinë (3.2.3) 4 mg.

Udhëzues për ushqyerjen:

Marrja ditore e lëndëve ushqyese në një orar fiks të të ushqyerit luan një rol kritik në shëndetin e qenushit tuaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqim (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një qen, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me lëng mishi. Përdorni tryezën e ushqimit në pako për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën dhe peshën e synuar të qenushit tuaj. Mbajeni këlyshin tuaj me kushte të mira dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojës dhe përqafimeve.

Para se ta përdorni:

Shih pjesën e sipërme të pakos. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë larg rrezeve të diellit. Nuk është menduar për konsum njerëzor.

 

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Be the first to review “Dog Food-Profine Puppy Lamb & Potatoes 3kg/15kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Food-Profine Puppy Lamb & Potatoes 3kg/15kg

2,950.00 L9,300.00 L

Add to Cart