Dog Food – Adult Extra Salmon Nature Protection 2 kg & 12 kg

2,780.00 L7,800.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear

Ushqim 100% i plotë dhe i ekuilibruar për të mbajtur qenin tuaj në gjendje optimale. Mund të zvogëlojë simptomat e alergjisë.

  • Burimi kryesor i proteinave – salmoni me cilësi të lartë, i cili është veçanërisht i dobishëm për ruajtjen e lëkurës dhe lëkurës së shëndetshme dhe tretjen e qetë.
  • Përmban prebiotikë natyralë – ekstrakt yucca, i cili mund të ndihmojë në reduktimin e aromave të pakëndshme të palltos dhe jashtëqitjes.
  • Ushqimi përmban lule kumak, të cilat njihen për vetitë e tyre anti-inflamatore dhe mund të ndihmojnë në ruajtjen e një sistemi të shëndetshëm imunitar

Formula pa grurë. Mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të alergjisë ndaj glutenit të grurit.

Një mineral natyral, klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

L-carnitina në këtë ushqim mund të ndihmojë në shndërrimin e yndyrës në energji dhe në reduktimin e depozitimit të saj në trup.

Acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 në farat e salmonit dhe lirit me cilësi të lartë, së bashku me zinkun dhe vitaminat e grupit B, mund të ndihmojnë në ruajtjen e gjendjes së shkëlqyer të lëkurës dhe një shtresë të trashë dhe me shkëlqim.

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskular, dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Përbërja:

salmon 30% (i tharë dhe i bluar imët), oriz, misër, gluten misri, yndyrë shpendësh, elbi, tul panxhari i sheqerit, fosfat dikalciumi, klinoptilolit dinamik i mikronizuar (1%), fara liri, ekstrakt çikore (burim fruktooligosakaride), manan-oligoakide (MOS), ekstrakt yucca, vakt kumak.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 65 mg, kalcium (jodate 20) 1,95 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 6,5 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 26 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 149,5 mg, selenit natriumi (3b801) – 0, 13 mg, L-karnitinë (3a910) – 50 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 24%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 13%,

hiri i papërpunuar – 7%,

fibra të papërpunuara – 2,5%,

kalcium – 1,2%,

fosfor – 1%,

kalium – 0,5%,

natriumi – 0,4%.

 

 

 

Additional information

Weight N/A
Sasia

12 kg, 2 kg

Be the first to review “Dog Food – Adult Extra Salmon Nature Protection 2 kg & 12 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog Food - Adult Extra Salmon Nature Protection 2 kg & 12 kg

2,780.00 L7,800.00 L

Add to Cart