Dog/Cat Supplement-Hepato Green 48 Tableta

2,600.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

HepatoGreen indikohet te qentë dhe macet me nevoja të veçanta të mëlçisë. Përmban ekstrakte bimore me cilësi të lartë që mbështesin funksionet e mëlçisë dhe detoksifikimin. Duhet theksuar veprimi antioksidant i përbërjes së tij, i cili është i rëndësishëm te kafshët me probleme të mëlçisë.

Përveç kësaj, ai përmban Desmodium dhe Boldo, të cilat veprojnë për të krijuar mirëqenie në stomak dhe për të përmirësuar oreksin, i cili zvogëlohet në rast të problemeve me mëlçinë..

INDIKACIONE Kafshët me probleme akute ose kronike të mëlçisë (helmime, dështim të mëlçisë, inflamacion, etj.).

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Gjemba e qumështit: (Sylibum marianum): është hepatoprotektiv dhe detoksifikues. Ai përmban Silymarin, një kompleks flavonoid i përbërë nga substanca të ndryshme (Silybin, Silyristin dhe Silidianin), të cilat janë antioksidantë dhe neutralizojnë radikalet e lira

Angjinarja (Cynara scolymus): Cinarina e tij favorizon sekretimin e tëmthit dhe e bën atë më të lëngshme, duke dekongjestuar kështu mëlçinë

Desmodium adscendens: bimë me veprim hepatoprotektiv, normalizon metabolizmin e mëlçisë dhe rrit oreksin.

Boldo: bimë mbrojtëse e mëlçisë dhe fshikëzës së tëmthit. Mbështet metabolizmin e yndyrës dhe është diuretik. Funksionon së bashku me Desmodium, duke promovuar mirëqenien e stomakut.

Rrënja e luleradhiqes: burim i vitaminave A, C, E dhe K, përveç vitaminave B dhe mineraleve si hekuri. Mbron mëlçinë nga substancat hepatotoksike dhe përmirëson tretjen

 Shafrani i Indisë: konkretisht, një shafran i Indisë me biodisponibilitet dhe tretshmëri të lartë për ta bërë atë më efektiv në veprimet e tij. Mbron mëlçinë dhe ndihmon në eliminimin e toksinave. Parandalon inflamacionin. Ai stimulon proceset që gjenerojnë qeliza të reja të mëlçisë për rigjenerimin e tyre. Është një antioksidant, duke stimuluar prodhimin e glutationit në mëlçi dhe ndihmon në tretjen e yndyrave.

Betaine: merr pjesë në sintezën e metioninës në mëlçi dhe në ciklin e saj, përveçse ndihmon në sintezën e substancave të nevojshme në trup si L-karnitina.

L-Metionina: aminoacidet e nevojshme në metabolizmin e mëlçisë për sintezën e antioksidantëve si glutationi dhe S-adenozilmetionina, e cila është hepatoprotektive.

Zink: parandalon inflamacionin dhe fibrozën e mëlçisë dhe mbron mëlçinë nga agresorët e jashtëm me funksionin e tij antioksidues.

Vitamina E: si një antioksidant. Funksionon së bashku me zinkun dhe metioninën, të cilat funksionojnë ndryshe, por në mënyrë sinergjike.

Vitaminat e grupit B: për funksionimin e duhur të mëlçisë.

Tabletat :

Ekstrakt i thate : Gjemba e qumeshtit (Sylibum marianum) (≥80% silimarina; ≥30% silibina + isosibilina), Angjinarja (Cy- nara scolymus) (7,5% cinarina), Desmodium adscendens, Boldo (Peumus boldus), Rizoma e shafranit të Indisë Cursol® (Curcuma longa L.), betaína, L-metionina, Vitamina E (alfa tocoferol), vitaminas B1, B6, B9 dhe B12, sulfat zinku.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e përdorimit: Merrni një herë në ditë 1 tabletë / 10 kg ose 2,5 ml për 5 kg së bashku me ushqimin ose menjëherë pas vaktit, për të paktën një muaj. Pushoni 5 ditë dhe përsërisni perdorimin të paktën 3 herë. Mund të përdoret për periudha më të gjata vazhdimisht me mbikëqyrje veterinare.

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Supplement-Hepato Green 48 Tableta”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Supplement-Hepato Green 48 Tableta

2,600.00 L