Dog/Cat Coplementary Food-AlerGreen 120 ml

3,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

Ushqim plotësues për qentë dhe macet me lëkurë atopike ose alergjike. AlerGreen është formuluar në bazë të përbërësve me origjinë natyrale për qentë dhe macet, me qëllim parandalimin e inflamacionit dhe kruajtjes së lëkurës, si dhe ruajtjen e një gjendje të shëndetshme të lëkurës. Ky kombinim përbërësish ndihmon në uljen e dozës së trajtimit konvencional apo edhe eliminimin e tij, me përfitimet shëndetësore që sjell, pasi këto janë probleme kronike.

Është një produkt i ri duke shtuar PEA (Palmitoylethanolamide) në formulimin e tij, i cili ka studime të kryera te macet me atopi me rezultate të mira për të mund të eliminojë ose reduktojë ndjeshëm trajtimin me kortikosteroide. Së bashku me ekstraktin e vajit të rrushit të zi, ato veprojnë në trajtimin e reaksioneve alergjike të lëkurës, pasi PEA zvogëlon dhimbjen, veprimin e mastociteve dhe çaktivizon kaskadën e inflamacionit. Rrush pa fara e zezë, nga ana e saj, vepron si një kortikosteroid natyral.

PËRBËRJA:

Palmitoiletanolamida (PEA), ekstrakt i ngurtë i vajit të peshkut (21% omega-3), vaj onagra (4,5% GLA), ekstrakt i thate i Sophora japonike (98% quercetina), e hithres jeshile (Urtica dioica) dhe te rrushit te zi pa fara(Ribes nigrum), zink, vitamina E (alfatocoferol), vitaminat komplekse B: vitamina B1, B2, B6, acid folik, B12 dhe Biotina.

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyre përdorimi: perdoret 3 ml për 10 kg peshë dy herë në ditë, drejtpërdrejt, në gojë ose e përzier me ushqim. Konsultohuni me një profesionist veterinar për përdorim afatgjatë.

Speciet e synuara: qente dhe macet.

Prezantimi: Enë 120 ml me shiringë dozuese.

 

 

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Coplementary Food-AlerGreen 120 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Coplementary Food-AlerGreen 120 ml

3,500.00 L