Dog/Cat Supplement-Movil Green Plus 60 Tableta

7,500.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

SKU: MVG01 Categories: , , , Tags: , ,

INDIKACIONE Kafshët me probleme akute ose kronike osteoartikulare, mbipeshë ose të moshuar.

MovilGreen Plus, Siç tregon edhe emri i tij me një plus në përmbajtjen e tij për të shmangur dhimbjen dhe inflamacionin tek qentë me nevoja më të mëdha për kujdesin e kyçeve, ai përbëhet nga substanca që janë përbërës natyralë të kërcit të shëndetshëm artikular dhe që kontribuojnë në një gjendje korrekte të kyçit.

Është i përforcuar me ekstrakte bimore të cilësisë së lartë me veprim anti-inflamator dhe përmban kolagjen të hidrolizuar të tipit II, i njëjtë me atë të kërcit artikular. Ky kombinim i përbërësve redukton inflamacionin dhe dhimbjen ndërsa ngadalëson përparimin e degjenerimit të kërcit.

Favorizon lëvizjen normale të kyçeve dhe lehtëson aktivitetin fizik te qentë me probleme kyçesh.

PËRBËRJA:

Glucosamina HCL, sulfat kondroitine, ekstrakt i thate boswelli(Boswellia serrata), rizome Kurkume Cursol® (Curcuma longa L.), ekstrakt i thate i harpagofitit  (Harpa- gophytum procumbens) (5% harpagosidi), Vitamina C (acido ascorbik), Vitamina E (alfa-tocoferol), Kolagjen tipi II (nga pula), acid hilauronik, sulfat  mangani, sulfat zinku, selenit natriumi.

PËRSHKRIMI I PËRBËRËSVE:

Glikosaminoglikanet: Kondroitin sulfati dhe glukozaminë. Ato janë përbërës natyral të kërcit artikular. Në këtë mënyrë kontribuojnë në ruajtjen e tij në kushte të shëndetshme.

Kolagjeni tipi II: favorizon lëvizshmërinë e duhur të kyçeve. Duke qenë se është kolagjen i tipit II, i cili është tipik i kërcit artikular, trupi e njeh atë dhe është më efektiv në funksionin e tij të mbajtjes së kërcit në fjalë, duke rritur përdorimin e tij. Përveç kësaj, hidrolizohet, kështu që thithja dhe biodisponibiliteti i tij është më i madh.

Acid hilauronik: Acidi hialuronik, së bashku me glikozaminoglikanet, është pjesë e kërcit artikular, prandaj ndihmon në ruajtjen e tij dhe mbajtjen e tij në gjendje të mirë.

Harpagofiti: Është një bimë që parandalon dhimbjet dhe inflamacionet, duke nxitur mirëqenien e kyçeve .

Shafrani i Indise: me biodisponibilitet dhe cilësi të lartë për të rritur efektivitetin dhe veprimin e tij në inde. Parandalon inflamacionin.

Boswelli: Është një pemë nga rrëshira e së cilës përftohen acidet boswellike, të cilat parandalojnë inflamacionin në përgjithësi dhe nxisin shëndetin dhe rezistencën e kyçeve. Rrit veprimin e shafranit të Indisë në mënyrë sinergjike.

Vitamina C dhe E:

Manganez, Seleni dhe Zinku: Manganezi dhe Seleni, së bashku me vitaminat, veprojnë si antioksidantë. Zinku favorizon mirëmbajtjen dhe rigjenerimin e indeve, si dhe metabolizmin qelizor dhe formimin e kolagjenit.

PËRDORIMI:

Rruga e përdorimit: rrugë orale.

Mënyra e perdorimit: përdorni 1 tabletë çdo 20 kg peshë, një herë në ditë, së bashku me ushqimin ose menjëherë pas tij. Doza fillestare e trajtimit për 40 ditë, 2 ose 3 herë në vit. Për mirëmbajtje, administroni gjysmën e sasisë pas regjimit fillestar ose përdorni Mobile-green. Konsultohuni me një profesionist veterinar për përdorime më të gjata se ato të treguara.

 

 

 

 

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Be the first to review “Dog/Cat Supplement-Movil Green Plus 60 Tableta”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Dog/Cat Supplement-Movil Green Plus 60 Tableta

7,500.00 L