Solution for dirt and stains in fur Pure Mist 250 ml/1 l

1,585.00 L3,270.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al
Clear
SKU: N/A Categories: , , , Tags: , ,

Produkt natyral, multifunksional.

Higjiena e syve dhe veshëve

Largon papastërtitë dhe njollat. Ju mund të spërkatni në mënyrë të sigurtë drejtpërdrejt në sytë e kafshës shtëpiake, duke i pastruar ato me një jastëk pambuku.

Kujdesi për gëzofin

Produkti mbron lëkurën nga irritimet dhe alergjitë. Ndihmon për të hequr papastërtitë dhe pluhurin nga gëzofi, njollat ​​e verdha të urinës. Nxit prodhimin e kolagjenit. Tërheq 10 herë më shumë lagështi se uji. Mund të spërkatet direkt në gëzof.

Dezinfektimi

Një mjedis acid është perfekt për rritjen e baktereve. Uji alkalik është veçanërisht i pafavorshëm për bakteret, kështu që ky ilaç është i përshtatshëm për dezinfektim, ka veti antibakteriale dhe shëruese.

Efikasiteti kozmetik

Kur përdoret në kombinim me shampo, balsam ose produkte të tjera kozmetike mund të përmirësojë vetitë e tyre më shumë se 7 herë.

Hidratues

Ka veti hidratuese dhe mund të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës nga thatësia dhe alergjitë.

Pastërti

Ndihmon në shmangien e njollave kafe të lotit dhe largon papastërtitë, njollat ​​e verdha të urinës në gëzof ose lëkurë.

Lehtë për t’u përdorur

Spërkateni sa herë që është e nevojshme. Nuk kërkon shpëlarje apo larje më pas.

Për kafshë të ndryshme shtëpiake

Produkti është i përshtatshëm për përdorim të qenve, maceve dhe kafshëve të tjera të vogla shtëpiake.

Përbërja: Uji alkalik i jonizuar 11,3 pH që përmban gjashtë jone: Ca2+, Mg2+, HCO3-, Cl-, SO42-, Na+.

Përdorimi: Spërkateni 1-2 herë direkt në veshë ose poshtë syve, fshini papastërtitë me një copë pambuku. Përdorni sipas nevojës.

Përdoreni në një shtresë të lagur përpara tharjes; ose çdo ditë në një shtresë të thatë. Për kafshët shtëpiake që peshojnë deri në 10 kg, spërkatni 3-5 herë, 10-25 kg – 5-7 herë dhe më shumë se 25 kg – 7-10 herë.

Përdorni në kombinim me produkte kozmetike për të rritur efektin e tyre. Vetëm për përdorim të jashtëm, spërkateni në gëzof ose lëkurë 2-4 herë.

Additional information

Weight N/A
Sasia

1000 ml, 250 ml

Be the first to review “Solution for dirt and stains in fur Pure Mist 250 ml/1 l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Solution for dirt and stains in fur Pure Mist 250 ml/1 l

1,585.00 L3,270.00 L

Add to Cart