Cat Food-Profine Light Turkey 300gr/2kg/10kg

350.00 L1,700.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Out of stock

This product is currently out of stock and unavailable.

Ushqimi i plotë – Përbërja:

gjel deti i tharë 22%, pulë e tharë 21%, misër, oriz 12%, yndyrë e pulës (e ruajtur me tokoferolë të përzierë)3%, mëlci pule e hidrolizuar 2%, karkaleca 1.5%, maja birre, mollë e tharë, vaj salmoni 1%, tul panxhar, alga deti 0.5%, përzierje bimore (koper,borzilok,sherebele) 0.02%, rrënjë çikore (burimi i mannan-oligosakarideve) 0.15%, frukto-oligosakaride 0.012%, ekstrakt Yucca Schidigera 0.008%.

Shtesat ushqimore në 1 kg:

vitaminë A (3a672a) 19,000 IU, vitaminë E (alfa-tokoferol) (3a700) 500 mg, vitaminë D3 (E671) 700 IU, vitaminë C (E3a312) 150 mg, taurinë (3a370) 2,000 mg, klorur kolinë (3a890) 1,800 mg, biotinë (3a880) 1.5 mg, niacinë (3a314) 40 mg, pantotenat kalciumi (3a841) 5 mg, vitaminë B12 (cianokobalamin) 0,03 mg, vitaminë B2 (riboflavinë) 4 mg, vitaminë B1 (3a820) 5 mg, vitaminë B6 (3a831) 2.5 mg, acid folik (3a316) 0.7 mg, hekur (E1) 40 mg, jod (3b201) 3.5 mg, bakër organik (E4) 10 mg, zink organik (E6) 140 mg, mangan organik (E5) 50 mg, selen organik (3b8.10) 0.2 mg, L-karnitinë (3a910) 50 mg, L-argininë 10 (3c3.6.1) 10 mg, DL-metioninë (3c301) 14 mg, L-lizinë (3.2.3) 10 mg.

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar 36.0%, përmbajtje dhjami 10.0%, fibra e papërpunuar 4.5%, lagështirë 10%, hiri i papërpunuar 7.0%, kalcium 1.4%,fosfor 1.1%, natrium 0.2%, magnez 0.09%, Omega-3 1.25%, Omega-6 1.25 % ME: 3,600 kcal / kg.

Udhëzues për ushqyerjen:

Marrja ditore e lëndëve ushqyese në një orar fiks të të ushqyerit luan një rol kritik në shëndetin e maces suaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqim (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një mace, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me lëng mishi. Përdorni tryezën e ushqimit në pako për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën dhe peshën e synuar të maces suaj. Mbajeni macen tuaj me kushte të mira dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojës dhe përqafimeve

Additional information

Weight N/A
Madhesia

, ,

Be the first to review “Cat Food-Profine Light Turkey 300gr/2kg/10kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Cat Food-Profine Light Turkey 300gr/2kg/10kg

350.00 L1,700.00 L