Cat Food – Core Sterilised Salmon 300 gr/1750 gr

950.00 L3,000.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

6 in stock

Clear

I përshtatshëm për të gjitha macet e rritura mbi 1 vjeç

I përshtatshëm për macet e rritura që janë të sterilizuara, më pak aktive, kanë nevojë për të reduktuar peshën ose janë të prirur për të shtuar peshë

Ushqim natyral pa kokrra dhe i pasur me proteina. Kjo recetë e pasur me lëndë ushqyese ndihmon në mbështetjen e shëndetit, peshës dhe jetëgjatësisë optimale për macet. Me 43% përbërës proteinash me cilësi të lartë në një recetë natyrale, të plotë dhe të ekuilibruar, së bashku me një përzierje unike perimesh të shëndetshme, superushqime, botanike dhe suplemente ushqimore, Salmoni i sterilizuar Wellness CORE ushqen shpirtin mishngrënës të të gjitha maceve, ndërkohë që u jep atyre një vakt që do t’i pëlqejnë. Përmbajtja e zvogëluar e kalorive në këtë recetë përputhet me nevojat e reduktuara të një maceje më pak aktive ose të sterilizuar. Si një recetë pa shpendë, kjo formulë është e përkryer për macet që kanë nevojë për burime alternative të proteinave ose për macet e ndjeshme që nuk mund të hanë përbërës të shpendëve.

Përbërësit kryesorë
Ne bëjmë çdo vakt të vlefshëm duke përdorur përbërës të cilësisë së lartë për të ndihmuar kafshën tuaj të jetojë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Salmon

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe acideve yndyrore me cilësi të lartë

Bizele

Burim i shkëlqyer i proteinave dhe fibrave

Farë liri

I pasur me Omega-3, mbështet një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme

Përbërja:

Salmoni 26% (Salmon i freskët 16%, Mielli i Salmonit 10%), Patate të thata, Bizele, Proteina patate, Miell Harenge 8%, Miell Tun 5%, Fara Liri me yndyrë të plotë, Tul Panxhar 3%, Celulozë, Vaj Rape, Vaj Salmon 2%, Proteina e peshkut të thatë 2%, Rrënja e tharë e çikores 0.5%, hidroklorur Glucosamine 300 mg/kg, Kondroitin Sulfat 200 mg/kg, Boronica e kuqe, Leshterik i thatë, Yucca Schidigera.

Udhëzimet e të ushqyerit: Shih grafikun. Ndani gramët totale në ditë me numrin total të herëve që ushqeni kotelen tuaj në ditë. Ju lutemi përdorni informacionin vetëm si rekomandim fillestar dhe rregullojeni sipas nevojës. Siguroni gjithmonë qasje në ujë të pastër dhe të freskët.

Pesha e Maces
(KG)
Gram/Dite
2-3 47-58
3-5 58-77
5-7 77-93

1 filxhan = 100 g

MACE MBI 7 KG: Shtoni deri në 25 g për çdo 1 kg peshë trupore shtesë.

USHQIMI I KOMBINUAR: Nëse ushqeheni me ushqim të lagësht, zvogëloni sasinë e thatë me 25 g për çdo 85 g ushqim të lagësht.

PËRMBAJTJA KALORIKE (E LLOGARITUR): Ky ushqim përmban 3,509 kcal/kg (energji e metabolizueshme) në bazë të ushqyerjes.

Natyrisht hipoalergjik. Pa drithëra, grurë, grurë-gluten, misër, sojë, bulmet, vezë, mish viçi, ngjyra artificiale, aromatizues ose konservues.

 

 

Additional information

Weight N/A
Madhesia

,

Be the first to review “Cat Food – Core Sterilised Salmon 300 gr/1750 gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja kryesore

Cat Food - Core Sterilised Salmon 300 gr/1750 gr

950.00 L3,000.00 L

Add to Cart