Ushqim për qen të sterilizuar – Poultry/Krill Nature Protection 4 kg

4,900.00 L

Shitur nga: Dyqan me Ushqime dhe Aksesore per Kafshet Shtepiake Pluto.al

Në magazinë

  • Ushqim 100% i plotë dhe i balancuar me 35% më pak yndyrë dhe krill unik Antarktik.
  • Formulë shumë e shijshme dhe e tretshme, për qentë pas sterilizimit dhe me tendencë për të shtuar peshë.
  • Përafërsisht 35% më pak yndyrë sesa në një produkt mesatar të rritur.
  • Burimet e acideve yndyrore omega 6 dhe 3 për të ruajtur një shtresë të shkëlqyeshme gjatë humbjes së peshës.

L-carnitine për të stimuluar qarkullimin e yndyrës.

Një mineral natyral, klinoptilolit i mikronizuar në mënyrë dinamike, stimulon në mënyrë aktive mikroflorën e zorrëve dhe thithjen e lëndëve ushqyese. Për shkak të mikrostrukturës së veçantë mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi dhe forcimin e sistemit imunitar.

L-carnitina në këtë ushqim mund të ndihmojë në shndërrimin e yndyrës në energji dhe në reduktimin e depozitimit të saj në trup.

Ushqim i plotë dhe i shijshëm për qentë, i krijuar nga përbërës të përzgjedhur saktësisht të cilësisë më të lartë, i përpunuar në mënyrë profesionale që rezulton në një produkt shumë të tretshëm dhe jashtëqitje të vogla dhe të forta.

Acidet yndyrore esenciale janë veçanërisht të vlefshme për forcimin e sistemit imunitar, ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe kardiovaskular, dhe reduktimin e proceseve inflamatore.

Përbërja:

mish shpendësh 35% (i tharë dhe i bluar imët), oriz, melekuqe, elb, misër, yndyrë shpendësh, miell krill (min. 4%), tul panxhar sheqeri, bizele, fara liri, klinoptilolit dinamik të mikronizuar (1%), maja birre, ekstrakt çikore, manano-oligosakaride (MOS), miell kumak, ekstrakt yucca.

Aditivë/1 kg

Aditivët ushqyes: vitaminë A (3a672a) – 18000 IU, vitaminë D3 (3a671) – 1500 IU, vitaminë E (3a700) – 530 mg, monohidrat sulfat hekuri (II) (3b103) – 50 mg, kalcium (jodate) 220 1,5 mg, pentahidrat sulfat bakri (II) (3b405) – 5 mg, monohidrat sulfat mangan (3b503) – 20 mg, monohidrat sulfat zinku (3b605) – 115 mg, selenit natriumi (3b801) – 0,1 mg, L -karnitinë (3a910) – 100 mg.

Aditivët teknologjikë: ekstrakt rozmarine, ekstrakte tokoferoli nga vajrat bimore (1b306(i)).

Përbërësit analitikë:

proteina e papërpunuar – 21%,

vajra të papërpunuara dhe yndyrna – 10%,

hiri i papërpunuar – 6,3%,

fibra të papërpunuara – 2,5%,

kalcium – 0,8%,

fosfor – 0,7%,

kalium – 0,6%,

natriumi – 0,3%,

Acidet yndyrore omega-3 – 0,32%,

Acidet yndyrore omega-6 – 1,72%.

 

 

 

Additional information

Weight 4 kg
Bëhu i pari që lë një vlerësim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *

Komente

Ende nuk ka komente.

Menuja kryesore

Ushqim për qen të sterilizuar - Poultry/Krill Nature Protection 4 kg